Ana SayfaModaZumba Dansı Nedir?

Zumba Dansı Nedir?

Dans Ederek Spor Yapmak...

-

Zumba Dansı: Zumba 1990’lı yıllarda dansçı ve koreograf olan Alberto Beto Perez tarafından Kolombiya’da ortaya çıkarılan Latin esintili bir dans programıdır. Bu program dünya çapında bayağı ünlü olmuştur. Dünyadaki kullanım amacı ise eğlenceli bir şekilde spor yapma olanağı sunmasıdır. Spor yapmaktan sıkılanların tercih ettiği Zumba sıkılmadan spor yapma olanağı tanıyor.

Nedir? Zumba bir müzik eşliğinde yapılan spor dur. Kilo vermeye çalışanların kilo verirken aynı zamanda da eğlenmek isteyenlerin tercih olan Zumba spor merkezlerinde de sıklıkla uygulanan bir uygulamadır.

Nasıl Yapılır? Zumba evde de rahatlıkla yapılabilen bir uygulamadır. Spor yaparken eğlenmek isteyenlerin tercih ettiği bir fitness programı olan Zumba istenilen tarzda müzik eşliğinde yapılabilir. Ancak sporu daha istekli ve etkin bir biçimde yapmak için sizi coşturacak ve harekete geçirecek müziklerle  birlikte yapılması önemlidir. Sizi coşturacak bir müzik ile yapılan Zumba ile vereceğiniz kalori miktarını da artıracaktır. Zumba yapmak için belirli hareketleri bilmek gerekir. Ancak bu hareketleri evde bilgisayar başında da öğrenerek yapabilirsiniz. Fitness merkezleri de zumba uygulamalarını sıklıkla uyguluyor ancak fitness merkezlerine verecek yeterli parası olmayanlar veya buralara gitmek için zaman bulamayanlar evde Zumba ile ilgili videolar açarak hem müzik dinleyebilir hem de zumba hareketlerini görebilirler. Bu videolar bir fitness hocası eşliğinde yapıldığı için bir fitness salonunda zumba yapmaktan bir farkı yoktur diyebiliriz.

Faydaları: Zumba vücut için faydaları oldukça fazla olan bir fitness uygulamasıdır. En önemli avantajı ise sıkılmadan spor yapma olanağı sağlamasıdır. Eğlenceli yapısı sayesinde spor yaparken aynı zamanda stresten uzaklaşmış olursunuz. Eğlenceli bir şekilde kilo vermek zumbanın en önemli faydaları arasında yer alır. Ayrıca duruş bozukluklarını da düzeltebilirsiniz ,fiziksel aktivite olduğu için düzenli yapıldığı takdirde kişedeki duruş bozukluğunu giderecektir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz