Ana SayfaKişisel GelişimZihinsel Açıdan Güçlü İnsanların 7 Düşüncesi

Zihinsel Açıdan Güçlü İnsanların 7 Düşüncesi

-

1-) Bazen kendin ve hayatın için en iyi olanı yapmalısın. Başkası için değil. Sen iyi ol(a)mazsan ve kendi fiziksel ve ruhsal sağlığını koruyamazsan, başkalarına hiçbir yararın da olamayacaktır. Bu nedenle ilk önce kendine iyi bakmalısın.

2-) Hayatınıza kötü etkisi olan insanlardan uzaklaştığınız için, kendinizi asla suçlu hissetmeyin. Onlara hiçbir şey borçlu değilsiniz. Tam aksine, bunca zamandır çaldıkları enerjiniz, öldürmeye çalıştıkları yaşam sevinciniz ve yıkmaya çalıştıkları hayalleriniz için onlar size borçlular. Negatif insanları, hiç düşünmeden hayatınızdan çıkartın gitsin.

3-) Her gün nasıl geçerse geçsin, günbatımlarının güzelliği, günün güzel geçtiğinin kanıtıdır. Güzel ve mutlu geçen günler tatlı birer anı, kötü ve mutsuz geçen günler ise hayat defterine yazılmış birer tecrübe ve birikim olarak görülmelidir. Hayata böyle bakabilmeyi öğrenirseniz, gününüz nasıl geçerse geçsin, her iki türlü de sonunda kazanan siz olacaksınız.

4-) Hayattaki en mutlu insanlar, elindekini paylaşan insanlardır. Toplayan, bencil insanlar değil. Paylaşmak, karşılık beklemeden vermek ve yardım etmek, dünyanın en mutluluk verici eylemidir. Etrafınızdaki tüm canlılara, nasıl daha çok yardım edebilirim ve iyilik yapabilirim diye her sabah birkaç dakika düşünün. Bugün kimlere, nasıl yardım edebilirim?

5-) Görmeyi bilenler için dünya iyilerle doludur. Eğer birini bulamıyorsanız, biri siz olun. Bazen karşınıza çıkmasalar da dünya iyi yürekli insanlarla doludur. Yeter ki siz, olumsuz insanlardan sıyrılıp, sevgi ile çarpan yürekleri görmek isteyin.

6-) Davranışları, insanın ta kendisidir. Sözleri ise olmak istediğidir. Bu nedenle insanların kendileri ile ilgili anlattıklarına değil, yaptıklarına, davranışlarına ve tutumlarına bakın. Onların gerçek kimliklerini davranışlarında göreceksiniz. Sözlerinde görebilecek olduğunuz şey genellikle olmak istedikleridir.

7-) Hayat bir dizi doğallıktır ve kendiliğinden gelişir. Hayatın spontane değişikliklerine karşı koymayın. Aksi halde üzülürsünüz. Gerçeği aramayla uğraşırken, kendi gerçekliğini ıskalama. Bırak her şey doğal akışında aksın. Her şeyin bir sahibi var unutma. Kabağın bile.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz