Ana SayfaSaç BakımıZeytinyağı Saçları Uzatıyor Mu?

Zeytinyağı Saçları Uzatıyor Mu?

-

Son derece güçlü ve hacimli saçlar her kadının hayalı fakat buna doğuştan sahip olan insanların oranı da maalesef oldukça az. Yine uzun yıllar sonra çeşitli ilaçların sık kullanılması, aşırı hava kirliliği ve saç boyası gibi maddeler zaten zayıf olan saçları çok daha zayıflatmaktadır ve oldukça kırılgan bir hal aldırmaktadır.

Saçlarınız sağlıksız bir hale gelmektedir. Bu yüzden kullandığınız ürünlere çok dikkat etmelisiniz. Bütün bu olumsuz etkilerden korunabilmek adına zeytinyağı benzeri doğal ürünleri kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

Zeytinyağı ise düzenli bir şekilde kullanıldığı takdir de saç ve saç köklerini ciddi anlamda güçlendirecektir ve saçlarınıza doğal bir parlaklık sağlar, kepeğe karşı saçlarınızı korur. Saç derinize çok faydalıdır.

Saçların Uzaması

Saçların uzamasında da hangi ürünlerin faydalı olacağından bahsetmeden önce saçların nasıl uzadığını anlatmakta yarar var. Saç kökleri doğum öncesi çoktan oluşmaktadır ve doğum sonrasında da daha yeni kök oluşmamaktadır. Saçların uzamış olduğu süre de belli.

Saçlar ayda 0,4 santimetre ile 5,5 santimetre arası hızla uzamaktadırlar.  Eğer hayatınızı yaşarken, size dışardan bir etki gelmezse veya çeşitli ilaç kullanımları sebebi ile saç kökleriniz hasar almazsa doğumda nasıl ise hayat boyu da saç uzama sıklığınız ve gürlüğünüz aynı kalmaktadır.

Fakat belirli yaşlardan sonra da bu uzama işlemi biraz yavaşlayabilmektedir. Saçların büyümesi ve yine saç folikülleri tabanından başlamaktadır.

Saç derisinde yağ birikmesi yani sebum oluşması ve bunun birikmesi bu işlemi yavaşlatabilmektedir. Bunlara ek olarak yetersiz beslenme sebebi ile de oluşabilecek çeşitli mineral eksiklikleri de saçınızın daha yavaş uzamasını sağlayabilmektedir. Yine günde 100 ile 70 arasında saç dökülmesi normaldir. Bu sayı saç tellerinden bahsetmektedir.

Saçlar Neden Dökülür?

Saç dökülmesinin en baş sebebi genetiktir. Yani ilk olarak akrabalarınızda da saç dökülmesi fazla ise sizde de fazla olabilir fakat saç dökülmesinin ana sebebi bu değil. Saç derisinde oluşabilen hastalıklar, aşırı stres ve kaygı dengesiz beslenme ve fazla sigara içilmesi saçların dökülmesine neden olabilecektir.

Zeytinyağı İle Saçları Uzatmak İçin Bakım

Zeytinyağı yıllar boyunca sürekli olarak insanlar tarafından kullanılmıştır. En doğal saç bakım ürünüdür. Hem saç dökülmesini yavaşlatır hem saçlara gürlük kazandırır. Zeytinyağının faydalarına gelirsek;

  • Saç köklerini besleyerek daha güçlü olmalarını sağlar
  • Saç dökülmesinin önüne geçer
  • Saçta kepek oluşumunu durdurur
  • Saçların kolay şekil almasını sağlar
  • Saçların yıpranmasının önüne geçer
  • Çevresel faktörlerden dolayı etkilenen saçı besler

Zeytinyağını tükettiğinizde de saçlara faydasını görürsünüz, saç bakımı olarak uyguladığınızda da saçlara faydasını görürsünüz.

Saçlara nasıl bakım yapılacağına gelirsek ayda bir olarak veya ayda iki kez saç diplerine zeytinyağı ile masaj yapabilirsiniz. Ve zeytinyağı saçınızda yarım saat kalmalıdır. Sonrasında doğal bir şampuan ile saçlarınızı yıkayabilirsiniz. Korkmayın, yağ diyerek telaş etmeyin çünkü şampuan ile yıkadıktan sonra saçınızda yağ kalmıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz