Ana SayfaCilt BakımıYüzünüzü İnce Gösterecek 8 Egzersiz

Yüzünüzü İnce Gösterecek 8 Egzersiz

-

Yaşlanmanın ilk belirgin belirtileri genellikle kırışıklıklar ve sarkmış cilttir. Cildinizin esnekliği ve yüz hatlarınız, yüz kaslarınızın tonaj seviyesine bağlıdır. Bu kaslarında vücudunuzun geri kalan kısmı kadar egzersiz yapmaları gerekir.
Necibe.com, doktorların önerdiği, yüzünüzü canlı ve genç tutmaya yardımcı olan en etkili yüz egzersizlerini sizinle paylaşıyor.

Önce ısınma ile başlayalım

Her şeyden önce, yüz kaslarınızı gevşetmeniz ve hazır hale getirmeniz gerekiyor. Ayağa kalkıp oturun, sırtınızı düz tutun. Şimdi olabildiğince uzun süre farklı sesli harfler söylemeye çalışın. “I”, “O”, “E” ve “A” sesleri genellikle en iyi sonuç verir. Yüzünüzün yeterince hazır olduğunu hissedinceye kadar bu egzersizi yapın.

Egzersiz 8

Oturun ve başınızı arkaya doğru eğin. Şimdi, alt dudaklarınızla tavana erişmeniz gerektiğini düşünün. Alt dudağınızı mümkün olduğu kadar sıkıştırın ve 5-10 saniye tutun. Sonra kısa bir mola verin ve 2-3 kez tekrarlayın.

Egzersiz 7

Kollarınızı göğsünüze sıkıca bağlayın ve düz dururken çenenizi yavaşça kaldırın. Sınırınıza ulaştıktan sonra, derin derin bir nefes alın ve 10 ya da 15’e kadar sayın. Daha sonra yavaş yavaş başlangıç konumuna geri dönün.

Egzersiz 6

Bu egzersiz çok basit ama çok etkilidir. Yanaklarda elastikiyet kaybetme riskini azaltmaya yardımcı olur. Bu egzersiz sırasında başınızı düz tuttuğunuzdan emin olun. Dudaklarınızın köşelerini aşağı doğru çekin ve başlangıç konumuna geri dönün. Kaslarınızda bir miktar gerginlik hissedene kadar en az 5 kez tekrarlayın.

Egzersiz 5


Düz oturun ve dudaklarınızı sıkarak kalemi tutun. Şimdi başınızı kaldırmadan adınızı havaya yazmaya çalışın. Bu egzersizi en az 3 dakika boyunca yapmaya devam edin. Sonra kısa bir mola verin ve birkaç kez tekrarlayın.

Egzersiz 4


Bu egzersiz boynunuzdaki kaslar için harikadır. Aynı zamanda yüzünüzdeki kasların tonunu çıkarmanıza yardımcı olur. Başınızı sağa doğru eğin, kulağınızla omzunuza ulaşmaya çalışın. Başınızı ve boynuzu dayanabileceğiniz kadar sağ elinizle sağ tarafına doğru bastırın. 10 saniye tutun ve diğer taraf için aynı hareketi tekrarlayın.

Egzersiz 3


Derin bir nefes alın, dudaklarınızı sıkıca kapatın ve bir avuç dolusu havayı içinize çekin. Parmaklarınızı kulaklarınızı kapatacak şekilde yerleştirin ve ellerinizi yanaklarınıza koyun. Şimdi, kaslarınızla direnç yaratarak, yanaklarınıza itmeye başlayın. 5-10 saniye bekleyin. Sonra kısa bir mola verin ve 5-6 kez tekrarlayın.

Egzersiz 2


Ağzınızı açın ve dişlerinizi dudaklarınızla örtün. Şimdi alt çenenizi ileri doğru hareket ettirin ve parmaklarınız ile çenenizi itin. Egzersizi yaparken ve rahatlarken yüz kaslarınızla parmağınıza direnmeyi deneyin. 10 kere tekrar edin.

Egzersiz 1


Bu son egzersiz, dilinizin altındaki kasların yanı sıra çene kaslarınızı güçlendirmeye yardımcı olan en zor egzersizdir. Her iki yumruğunuzu çenenizin altına koyun ve dilinizi ağzınızın dibine (alt dişlerin yanında) doğru bastırın. Dilinizle olan baskıyı kaldırırken çenenizi yumruklarınızla itin. 30 saniye tutun. Kısa bir ara verin ve 10 kere tekrarlayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz