Ana SayfaMakyajYüzünüzü Daha İnce Göstermek İçin Makyaj Sırları

Yüzünüzü Daha İnce Göstermek İçin Makyaj Sırları

-

Konu zayıf görünmeye gelince kadınların çoğu yeterince zayıf olmadıklarını düşünürler. Zayıflayamasak bile yüzü daha zayıf gösteren uygulanabilir basit teknikler ile yüzünüzü hem daha ince hem daha genç gösterebilirsiniz.

Yüzünüz kemik yapısını kaybedecek kadar toplu ise öncelikle o kemik yapısını belirginleştirecek bir kontur uygulaması yapmanız gerekir. Yüzü zayıf gösteren bu teknik ile yüzde bulunan elmacık kemiği, kaş kemiği, alın kemiği ve alt çene kemiği daha ön plana çıkarılmalıdır. Bu tekniği uygularken göz önünde bulundurulması gereken en önemli unsur ise kaliteli malzeme kullanılmasıdır.

Yüzü daha zayıf gösteren en önemli malzemelerin başında allık gelir. Elmacık kemiğini daha ön plana çıkararak daha ince bir görünüm sağlamasının yanı sıra yüze genç ve fresh bir ifade verilir. Allığın mutlaka doğru kullanılması gerekir. Pembe tonlarında veya kırmızı bir allık, yanlış da kullanılırsa daha kilolu bile gösterebilir. Elmacık kemiğinin ortasından başlayarak şakaklara doğru sürülmesi önerilen allığın bronz ve parlak olması tercih edilmelidir.

Yüzü zayıf gösteren ve ifadeyi belirleyen kaşlar da önemlidir. İnce alınmış kaşlar daha kilolu bir görünüm sergiler. Kaşlar doğal kalınlıkta alınmalıdır. Kaşlar ince ise, yine ifade bozulmayacak şekilde doğal bir görünüm için kaş kontur kalemi ile rötuş yapılır.

Yüzümüzde beğenmediğimiz noktaların en iyi gizlenme yolu beğendiğimiz noktaların daha ön plana çıkarılmasıdır. Makyaj yaparken yüzünüzde göz veya dudak makyajını ön plana çıkarın. Burada dikkat edilmesi gereken nokta ise, hem göz hem dudak makyajının yoğun olmaması ve sadece bir noktanın ön plana çıkarılmasıdır.

Her ne kadar yüzü daha zayıf göstermek için uygulanan teknikler işe yarasa da, yüzü çevreleyen salık bırakılmış saçlar geniş yüz hatlarını gölgeleyecektir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz