Ana SayfaCilt BakımıYüzü Beyazlatmak için ne gibi ürünler kullanılmalı

Yüzü Beyazlatmak için ne gibi ürünler kullanılmalı

-

Yüzümüz kimliğimizdir. İnsanların ilk baktıkları yer elbette yüzümüzdür. Ciltte oluşmuş olan ya da oluşan lekelenmeler, cilt tonu farklılıkları, çiller gibi sorunlar yüzü kötü bir görünüme sokar. Bu kötü görünüm kişinin özgüvenini zedeleyerek sosyal ilişkilerini engeller ve aynı zamanda da kişinin psikolojik olarak olumsuz etkilenmesine yol açar. Bu durumda elbette yüzümüz bu kadar önemliyken cildi korumak ve ciltte hali hazırda oluşmuş olan lekelenmeleri ortadan kaldırmak amacıyla en etkili cilt beyazlatma yöntemleri kullanılabilir. Peki, yüzü beyazlatmak için ne gibi ürünler kullanılmalı?

Yüzü beyazlatmak için çeşitli hazır ürünler veya evde kendiniz hazırlayabileceğiniz ürünleri kullanabilirsiniz. Biz Kendinizin yapabileceği daha sağlıklı olan yöntemlerden bahsedeceğiz.

yuz beyazlatma

  • Pirinç maskesi cilt tonunu eşitler. 2 yemek kaşığı pirinç unu ve 50 ml keçi sütü karıştırılarak elde edilen macun cilde sürülür ve 30 dakika bekledikten sonra durulanır.
  • Limon suyu da ciltteki lekelenmeler ve çiller için oldukça etkilidir. Bal ile karıştırarak cilde uygulanmalıdır.
  • İnce dilimlere ayrılan patates yüze konur ve 10 dakika bekletilir. Patatesin içerisindeki nişasta doğal bir beyazlatıcıdır.
  • En etkili cilt beyazlatma yöntemleri arasında portakal maskesi de vardır. Portakal, greyfurt ve mandalina blenderden geçirilir, su ile karıştırılır ardından cilde sürülür, 15 dakika bekletilir, bol su ile durulanır.
  • 1 çay kaşığı zerdeçal tozu limon ile karıştırılarak yüze uygulandığında cilt tonunda eşitlik sağlandığı görülür.
  • Badem de cildi beyazlatmada kullanılan yöntemlerden biridir. 4 badem geceden suya yatırılır ertesi sabah blenderden geçirilir ve toz haline getirilir. Üzerine süt eklenir. Gece yüze sürülür ve sabaha kadar yüzde durur. Bu yöntem 15 gün boyunca uygulanır.

Bu yazımızda en etkili cilt beyazlatma yöntemleri konusundan bahsettik. Yüzünüzün sizin için ne kadar önemli olduğunu biliyoruz ancak yüzünüzdeki kusurlar düzeltilebilir. Devamlı uygulandığında cildinizdeki değişime siz de inanamayacaksınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz