Ana SayfaCilt BakımıYüzdeki Yağlanma Nasıl Geçer?

Yüzdeki Yağlanma Nasıl Geçer?

-

Yağlı ve karma ciltlerin en büyük sorunu gün içerisinde yüzlerinde yağlanma meydana gelmesi ve de bu parlak bir görünüm oluşmasıdır. Bu şekilde bir görünüm sizi terlemiş gösterebilir ya da rahatsız edici olabilir. O nedenle yağlanma sorununu engellemek adına dikkat edilmesi gereken birkaç noktayı bilmelisiniz.

Makyaj yapıyor iseniz, mutlaka su bazlı fondöten tercih etmelisiniz. Yağlı fondötenler daha fazla yağlanmaya neden olacaktır. Aynı zamanda nemlendirme ürünleri kullanırken de tercih ettiğiniz nemlendiricinin yağsız olmasına dikkat etmelisiniz. Yağlı ciltler için özel nemlendiriciler bulunmaktadır ve bunlar arasından kararlar verebilirsiniz. Yüzünüzü her gün düzenli olarak temizlemeli ve tonik kullanmalısınız.

Aynı zamanda hafta da bir ya da iki kez peeling yapmanız da yağ oranının azalmasında etkili olacaktır. Yüzde oluşan yağlanmanın emilimini sağlayan kozmetik kağıtlar bulunmaktadır. Gün içerisinde bunlardan kullanarak siz de fazla yağlanmadan kurtulabilirsiniz. Tabii ki de düzenli duş almak da oldukça büyük bir önem taşıyacaktır. Yağlanma sorununa sahip cildin temizliği son derece önemlidir. Sabah akşam temizlemeli ve makyaj öncesi sabitleyici kullanmalısınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz