Ana SayfaKişisel BakımYüz Temizleme Fırçası: Faydaları ve Zararları

Yüz Temizleme Fırçası: Faydaları ve Zararları

-

Bir kez başladıktan sonra bağımlılık yapan şeyler vardır. Bunlara örnek olarak çikolatayı ya da sigarayı gösterebiliriz. Cilt bakımının çikolatası da yüz temizleme fırçalarıdır. Günlük cilt bakım rutininde büyük kolaylık sağlayan bu fırçalar, yazın plajda, kışın sokakta ve her daim makyaj kalıntılarından etkilenen cildinizi ve gözenekleri temizliyor. Bir zamanlar kaba ve donuk olan yüz temizleme fırçaları, artık çok daha ipeksi ve yumuşak. Peki, bir yüz temizleme fırçası kullanımının faydaları ve zararları nelerdir?

Faydaları

Yüz temizleme fırçası kullanımı

Cilt problemlerini iyileştirir… Fırça ile cildinize baskı uyguladığınızda, cildiniz tamir moduna girer ve hücresel yenilemeyi uyarır. Bu, cilt için çok yararlıdır.

Cilt temizleyiciden daha çok yararlanın… Yüzümüzü genellikle parmaklarımızı kullanarak temizleriz ancak parmaklar bu konuda her zaman yeterli olmayabilir. Fırçanın kılları gözeneklere etki etmede daha başarılıdır.

Ölü derilerden kurtulun… Peeling etkisi gibi bir etki yaratan yüz temizleme fırçası, cildinizi soyarak ölü derileri atmanızı sağlar.

Zararları

Kuruluğa neden olabilir… Yüz temizleme fırçasını çok sık kullanmak, cildinizi kurutabilir ve yağ dengesini bozabilir.

Kronik iltihaplanmaya neden olabilir… Yine, eğer bu fırçaları çok sık kullanıyorsanız, görünür olmayan türde bile olsa iltihaplanma yaratabilir. Bu da sürekli olarak yaşlanmayı tetikleyen bir dizi serbest radikal hasarı oluşturur.

Melanin aktivitesini uyarabilir… Bu da sonuç olarak cilt renginin değişmesine neden olabilir. Uzmanlar, temizleme fırçaları, yıkama bezleri ve lifler de dahil olmak üzere tüm fiziksel temizleyiciler konusunda dikkatli olmanız gerektiğini belirtiyor.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz