Ana SayfaMakyajYüz Şekline ve Işığa Göre Makyaj Yap

Yüz Şekline ve Işığa Göre Makyaj Yap

-

Şöyle etrafımıza bir göz gezdirdiğimizde hepimiz ne kadar ayrı ayrı yaratılmışız değil mi?Sarı saçlı, siyah saçlı, yuvarlak, kare yüzlü, küçük gözlü gibi bu çeşitlilik çoğaltılabilir. Eğer ki siz kendi yüz hatlarınızı tanırsanız uygulayacağınız çok küçük detaylarla kendinizde harikalar yaratabilirsiniz.

O zaman gelin şimdi yüzümüzü tanıyalım. Siz hangisisiniz?

Gelin bunu tabloya bakıp bulalım.

Yuz Sekilleri Yeni

Şimdi herhangi bir aynanın karşısına geçelim. Sonra saçınızı arkadan toplayıp ya da başınıza bir bandana takarak tam karşıya aynaya baktığınızda kendinizi inceleyin lütfen. Sonra bu tabloya bakın. Siz hangisisiniz? Alnınız nasıl, yüzünüz köşeli mi? Bunu netleştirdiğinizde inanın eğer makyaj yapmayı seviyorsanız ki her kadın sever çok daha doğru sonuçlar elde edeceksiniz.

Makyajda ideal yüz formu oval yüz olarak baz alınır. Yani kısacası bütün yüzler oval yüz formuna getirilmeye çalışılır. Haritanız oval yüzdür. Şu anda çok popüler olan sosyal medya videolarında ki bütün aydınlatma ve gölgelendirme işlemleri aslında bunun içindir.  Aslında o kadar çok hatalar yapılıyor ki inanılır gibi değil. Şöyle düşünün. Videosunu izlediğiniz kişi kare yüz formuna sahip olsun.  Ve çene kemiklerine, alnına gölge işlemi yapıyor diyelim. Siz de bu videodan öğrendiğinizi yüzünüze uyguladınız varsayalım.  Ama siz yuvarlak yüz formuna sahipsiniz. Düşünün onun kendi yüz tipine göre yaptığı aydınlatma ve gölgelendirme işlemini siz kendi yüz formunuza uygulayarak makyajı yapan kişi gibi aynı yüz hattına sahip değilseniz yanlış yaparsınız. Yanlış yerleri daraltıp ön plana çıkarırsınız.   Bu arada   tabi bunları uygulamak ve yüz şeklinizi oval yüze getirmek, getirmemek ya da onun yaptığı şeyleri yapmak istiyorsanız da tercih sizin. Kendi tarzınızı da yaratabilirsiniz. Biz burada dikkat edilmesi gereken kısımları anlatıyoruz size. Yüzünüze aydınlatma ve kontörleri rast gele vurmamanızı tavsiye ederim. Burada amaç yüzünüzde ön plana çıkarmak istediğiniz yeri aydınlatıp, kapatmak istediğiniz ya da geri plana almak istediğiniz bölgeyi koyu renk ile kapatmanız gerekmektedir. Bu temel işlemi bilmek bize çok şey kazandırır. En azından neyi nereye uygulamamız gerektiğini biliriz.

Gercek Yuz Sekilleri

Bir noktaya daha değineceğim. Makyaj yapılan çekimlerinin çoğu telefon filtresi ile çekiliyor ve en en önce detay dikkat edilmesi gereken konu ise uygulama alanınızda ki ışık ile dışarıda ki doğal ışık arasında ki fark asla unutulmamalıdır. Yüzünüze bir güzel makyajınızı yaptınız evdeki ışık ile ya dışarı çıkınca ne olacak? Her şeyin patlaması en çok yapılan hatadır. Makyajınızı yaptıktan sonra açık alana doğal ışığa çıkacağınızı hiçbir zaman unutmayın.

Farkli Yuz Kadinlar

Neyi ve nasıl yapacağımız kadar neyi nasıl yapmamamız gerektiği de çok önemli. Yüz şekilleri tabloda açık bir şekilde anlaşıldığını sanıyorum. Şu an yapacağınız şey bir aynanın karşısına geçip kendi yüz şeklimizi belirliyoruz… Biz güzel hanımefendiler için güzel videolarımıza da yakında sizlerle olacak…

Gönüllü Yazar: Emel Nadar Gültekin

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz