Home Cilt Bakımı Yüz Sarkmalarına İlişkin 5 Öneri

Yüz Sarkmalarına İlişkin 5 Öneri

0
Yüz Sarkmalarına İlişkin 5 Öneri

Vücudumuzun en önemli kısımlarından biridir yüzümüz. Dış görünümde ilk dikkat edilen parçamız yüzümüzdür. Yüzümüzün güzel görünmesi ya da değişik faktörlerden dolayı yıpranan yüzlerimiz vücudumuzun dışa yansıyan en önemli parçası. Yaşımız ilerledikçe cildimizin yıpranacağı gibi; sigara, vitamin yetmezliği ve hızlı kilo alıp vermek gibi diğer çevresele sebeplerden dolayı da cildimiz zamanla yıpranır ve sarkmalar meydana gelir. Cildimizi bu tip yıpranmalardan korumak için bazı önlemler almalıyız. Cildimizi korumaya yönelik önlemlerden bazıları şunlardır.

  1. Düzenli Olarak Yüz Egzersizleri Uygulanmalı

Vücudumuzun çoğu bölgesini sıkılaştırmak ve sarkıkları önlemek amacıyla egzersizler yaparız. Bu tip egzersizleri cildimiz için de uygulamamız mümkündür. Cilt kaslarımız fazla çalışmadığı için zaman zaman bu kasları hafif egzersizler yaparak uyarmalıyız. Bu yöntem düzenli bir şekilde uygulandığında, sarkmaları önleyici bir etki oluşturacaktır.

Nasıl Uygulanır

Aynanın karşısına geçin ve 10 saniye süreyle abartılı bir şekilde gülümseyin. Bir dakika kadar dinlendikten sonra beş kez tekrar yapın. Sonrasında yanaklarınızı tamamen şişirin ve 10 saniye boyunca öylece bekleyin. Aynı şekilde bir dakika kadar dinlendikten sonra beş tekrar yapın. Son olarak da iki elinizle yanağınızın üzerine daireler çizecek şekilde 2-3 dakika kadar masaj yapın, masaj esnasında parmaklarınızı aşağıya doğru kaydırın ve dişlerinizi hissedecek şekilde bastırın. Günde iki defa tekrarlamanız gereken bu masajı düzenli olarak cildinize uygulayın.

  1. Avokado ve Bal Maskesi

Bir adet avokadoyu ikiye bölün ve yarısının içini alarak iki yemek kaşığı bal ile karıştırın. Krem kıvamına gelene kadar karıştırdıktan sonra cildinize uygulayın ve 15 dakika sonra ılık su ile temizleyin. Bu yöntemi uyumadan önce yaparsanız en iyi verimi elde edersiniz.

  1. Yoğurt ve Aloe Vera Maskesi

Bu yöntem çok sık kullanılan etkili bir yöntemdir ve oldukça sıkılaştırıcı bir etkiye sahiptir. Bu karışımı hazırlayabilmek için dört yemek kaşığı sade yoğurdun içerisine iki yemek kaşığı aloe vera jelini ekleyin ve krem kıvamına gelene kadar karıştırın. Yaptığınız karışımı bir fırça ile cildinize uygulayın  ve 20 dakika boyunca bekleyerek ılık su ile yıkayın. Cildinizdeki pürüzsüzlüğü anında hissedeceksiniz.

  1. Düzgün Beslenme

Şüphesiz ki sağlığımızı ve cildimizi korumanın en önemli yollarından birisi düzenli beslenmedir. Vücutta biriken su miktarı yanakların şişkin görünmesine sebep olur ve yanaklarımızın sarkmasına sebep olur. Vücudumuzu toksinlerden arındırmak için greyfurt, portakal ve çilek suyu ile diyet yapabilir ve vücudumuzu toksinlerden arındırabiliriz. Bu da önemli maddelerden biridir.

  1. Düzenli Uyku

Düzenli uyumazsak cildimiz yorulur ve zamanla esnekliğini kaybederek sarkmalar oluşur. Cilt sağlığımızı korumanın en önemli yolu düzenli olarak uyumaktır. Uyku düzenimize dikkat ederek uykumuzu iyi almalı ve sabah yorgun bir şekilde yataktan kalkmamalıyız.

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Exit mobile version