Ana SayfaEstetikYüz Germe Estetiği

Yüz Germe Estetiği

Yüz Germe Operasyonu

-

Yüz Germe Estetiği: Cildimiz ilerleyen yaşla birlikte canlılığını ve tazeliğini kaybeder . Tazeliğini ve canlılığını kaybetmesinin yanı sıra vücuttaki kolajen azalımına bağlı olarak vücudun çeşitli yerlerinde kırışıklıklar meydana gelir. Özellikle ellerde ve yüzde meydana gelen bu kırışıklıklar kişiye psikolojik yönden oldukça olumsuz olarak etkiler. Fiziki görünümüne özen gösteren kadınlar bu sorunun önüne geçmek için birçok yönteme başvururlar ancak bu yöntemin tek kalıcı uygulaması yüz germe ameliyatıdır. Yüz germe ameliyatı estetik operasyonlar içerisinde en büyük değişimi meydana getiren ameliyattır.

Hangi Yöntemler Uygulanir? Yüz germe ameliyatlarında birden daha fazla yöntemler uygulanabilir. Yöntemi seçmek için plastik cerrahi alanında uzman doktor ile birlikte karar vermelisiniz. Bu yöntem seçiminde de cinsiyetiniz, kırışıklıkların derecesi ve yüz kemiklerinizin yapısı önemli rol oynamaktadır. Bundan dolayı her hastada farklı bir yöntem tercih ediliyor. Ayrıca yaşlanma ve kırışıklık derecenize göre ameliyatın genişliği de değişiklik gösterebilmektedir. Bazı hastalarda yüz germe ameliyatına ek olarak göz kapağı estetiği, kaş kaldırma estetiği ve boyun estetiği de eklenmektedir.

Ameliyat Süresi: Yüz germe ameliyatı ciddi bir operasyondur. Bunun için uzun sürmektedir. Yüz germe ameliyatları genel olarak 4 ila 6 saat arasında sürebiliyor. Kalıcı bir işlem olduğu için yüz germe ameliyatı iyi bir planlamayla ve dikkatli bir ameliyatla yapılmalıdır. Onun için bu sürenin uzun olması sizi korkutmak yerine daha etkin bir sonuca ulaşacağınız için mutlu etmelidir.

Ameliyat Sonrası: Yüz germe ameliyatı sonrası iyileşme dönemi uzundur. Ameliyat sonrasında ilk iki üç gün yüzünüzde yoğun bir şekilde şişlik oluşabilir ancak gözünüzü korkutmasın çünkü bu şişlikler zamanla azalacaktır. Yaşanan bu şişlikle beraber morluklarda gözlenebilir bir durumdur. Morluklar da 10 gün içerisinde tamamen kaybolur.

Hangi Yaşlarda Yapılır? Yüz germe ameliyatı genelde kırışıklık için yapılan bir ameliyat olduğu için zaten ileri yaştaki kişilere yapılır. Ameliyatların yaş sınırı genellikle erken yaşlarda olduğu için bu ameliyatlarda herhangi bir yaş sınırına takılma sorunu yaşanmaz.  Ancak yine de  ideal yaşı sorarsanız , yaşlanma etkilerinin 45’li yaşlardan itibaren hızlandığı bilinmektedir. Bu nedenle 50’li yaşlar yüz germe ameliyatı için en ideal yaşlardır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz