Ana SayfaCilt BakımıYüz Gerginleştirmek İçin Bakım Önerileri

Yüz Gerginleştirmek İçin Bakım Önerileri

-

Zaman içinde yaş ve yaşam koşullarının da etkisi ile özellikle yüz bölgesinde sarkmalar meydana gelmektedir. Yanaklar, alın ve çene altı bölgesindeki yağ ve kas dokusunun zayıflaması bu sarkmaların sebeplerinden biridir.  Yüz bölgesinde meydana gelen bu sarkmaların önüne geçmek ve oluşum sürecini yavaşlatmak için en etkili yöntemlerden birisi de bitkisel bakımlardır. Yüz gerginleştirmek için bitkisel çözüm önerilerinin başında doğal ürünlerden maske ve krem yapmak gelmektedir. Özellikle cilt temizliği ve yüz kaslarını güçlendiren hareketler cilt sarkmalarının hızlanmasını engellemektedir.

Yüzü gerginleştirmek için maskeler

Yüzü gerginleştirmek için bitkisel çözüm önerilerinin başında yumurta akı ve bal ile yapılan maske gelmektedir. Bu maske cildi gerginleştirirken aynı zamanda cildin canlı ve sağlıklı bir görünüme kavuşmasına da yardımcı olmaktadır. Yumurta maskesi için gerekli malzemeler bir adet yumurta akı ve bir yemek kaşığı bal karıştırılarak hafif bir masajla cilde sürülmesi ve 30 dakika sonra ılık su ile temizlenmesidir. Ayrıca gergin ve canlı bir cilt için etkisi kanıtlanan maya maskesi uzmanlar tarafından her cilt tipine uygun olduğu için tavsiye edilen bir sıkılaştırma maskesidir. Maya maskesi için öncelikle cildin su ve limon suyu karışımı ile silinmesi ardından yaş mayanın su ile krem kıvamına getirilmesi ve yüzün tamamına uygulanması olarak tamamlanmalıdır. Maskenin ciltte olduğu süre boyunca sıcak su ile ıslatılıp nemlendirilmiş bir havlunun en fazla 20 kere cilt üzerine konulması ve sıcak etkisi ile kan dolaşımının hızlanması sağlanmalıdır.

Yüzü gerginleştiren yağlar

Yüzü gerginleştirmek için bitkisel çözüm önerilerinden bir tanesi de bitkisel yağlardır. Özellikle kayısı çekirdeği yağı, portakal yağı, kantaron yağı ve fındık yağı bu yağların başında gelmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz