Ana SayfaCilt BakımıYüz Beyazlatıcı Maske

Yüz Beyazlatıcı Maske

-

Çoğu kadın yüzünün canlı parlak ve aydınlık gözükmesini ister. Beyaz ciltli insanlar için bu sorun değilken orta ve koyu tenli insanlar yüzünün daha beyazlamasını ve cilt renginin açılmasını isterler. Bunun için birçok markanın beyazlatıcı maskeleri bulunmaktadır. Bu maskeler her gün bile kullanılabilir olmaları sayesinde cildin rengini açmayı vaat ederler.

Ancak düzenli kullanıma rağmen bu maskelere o kadar para ödenmesine karşın yüzde beyazlanmaya dair etkiler görülmeyebilir. O yüzden yüzünün beyazlamasını ve aydınlanmasını isteyen insanlar evlerinde  pirinç unu ve nişastasını kullanarak bedava maske yapabilirler.

Pirinç unu yada nişastasını bir çorba kaşığı ile karıştırıp macun kıvamına getirdikten sonra yüzde 10-15 dakika hatta yarım saat bekletilip yıkanıldığında anında ciltlerine bir aydınlık geldiğini göreceklerdir. Daha fazlası için bir miktar pirinci bir kaba döküp daha sonra biraz üstüne su ekledikten sonra 10 dakika pirincin suyunun çıkması beklenir. Sonra bekletilen pirincin suyu bir spreyli şişeye konularak sabah akşam tonik niyetine kullanılırsa cilt rengi açılacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz