Hamile Kadınların Dikkat Etmesi Gerekenler

Kadın sağlığının her saniye ve her adımda kontrol altında bulundurulması gerekir. Üstelik birde hamile kanılması durumunda sağlıkdurumlarının başka bir boyuta geçmesiyle direk olarak konu...
Ana Sayfa Diyet Yumurta Diyeti

Yumurta Diyeti

-

Bazı ünlülerin de bu diyeti uygulamasının ardından oldukça popüler olan yumurta diyeti ile 10 ay boyunca günde 9 adet yumurta yiyerek 27 kilo veren kişiler mevcut. NigellaLawson ve eşi Charles Saatchi de bu ünlülerden sadece ikisi. Bu diyetin amacı gereken proteini yumurtadan almak. Yumurta diyeti yorumları sonuçların son derece olumlu olduğunu göstermektedir. Yumurta herkesin de bildiği üzere tok tutma etkisine sahiptir. Bu özelliğinden faydalanarak 2 hafta içinde 9 kilo vermeniz mümkün.Şok yumurta diyeti ile oldukça hızlı olarak kilo verilmektedir. Yumurtaya karşı alerjisi olanlar bu diyeti uygulamamalıdır. Bu diyet art arda 2 hafta uygulanmalı, ardından beslenme düzenine dikkat edilerek dinlenme sürecine girilmelidir.

Diyet İçeriği

 • Haftanın tüm günlerinde sabah menüsü aynı olarak uygulanmaktadır.
 • Yumurta diyeti ile bir haftada 7 kilo verilmesi oldukça kolaydır.
 • 1 ya da 2 tane katı halde haşlanmış yumurta, 1 fincan şekersiz kahve ya da çay, 1 greyfurt tüketilmelidir.
 • Öğle menüsünde 2 tane yumurta, 1 adet greyfurt tüketilmelidir.
 • Akşam menüsünde ise 1 tane greyfurt, karışık salata, 1 fincan kahveyle beraber 2 tane yumurta, 1 dilim kızartılmış tam buğday ekmeği olmalıdır.
 • gün ise öğle menüsünde 2 tane katı halde haşlanmış yumurta, 1 domates, 1 fincan sade Türk kahvesi, akşam yemeğinde ise 1 domates, 1 kabuklu salatalık, 5 zeytin, 1 parça ızgara biftek ve sınırsız marul tüketilebilir.
 • gün öğle yemeğinde 1 fincan sade kahve, 2 tane katı haşlanmış yumurta, 1 tabak haşlanmış ıspanak tüketilmelidir. Yumurta diyeti yapan ünlüler oldukça fazla.
 • Akşam menüsüyse 1 fincan şekersiz çay, 1 domates, 1 kase haşlama kereviz, 1 salatalık, 2 adet ızgara kuzu pirzola tüketilmelidir.
 • Diyetin 4. gününde öğle öğününde 2 katı haşlanmış yumurta, 1 adet greyfurt tüketilmeli. Akşam menüsünde ise 1 tabak haşlanmış lahana, 2 haşlanmış katı yumurta, 1 dilim peynir, 1 dilim kızarmış tam buğday ekmeği yer almaktadır.
 • gün ise öğle arasında 1 fincan Türk kahvesiyle birlikte 1 tabak haşlanmış ıspanak, 2 tane katı haşlanmış yumurta yer almaktadır.
 • Akşam menüsünde ise, balıklı karışık salata, 1 dilim kızartılmış tam buğday ekmeği yer alabilir.
 • Diyetin 6. günü öğle arasında bir büyük tabak mevsim salatası olmalıdır. Akşam menüsünde 1 fincan Türk kahvesi, 1 kabuklu salatalık, 1 haşlanmış kereviz, 2 ızgara biftek, 1 tane domates tüketilmelidir.
 • gün ise öğle 1 kase haşlanmış lahana, 1 havuç, derisi alınan 1 parça tavuk, 1 fincan Türk kahvesi ve 1 adet greyfurt bulunmaktadır. Yumurta diyeti yapanlar yorumlarına baktığımızda diyetin olumlu sonuçlandığını görmekteyiz. Akşam menüsü ise 1 adet tavuk jambon, 1 greyfurt,1 domates olmalıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı buraya yazın

Hamile Kadınların Dikkat Etmesi Gerekenler

Kadın sağlığının her saniye ve her adımda kontrol altında bulundurulması gerekir. Üstelik birde hamile kanılması durumunda sağlıkdurumlarının başka bir boyuta geçmesiyle direk olarak konu...

Eşinizi Anlayın…

Eşinizi Anlamaya Çalışmak Size Kendinizi Anlamanızı Kolaylaştırır. Aşkı, sevgiliniz veya eşiniz hakkında düşünmeniz gereken bazı şeyler. 1 İlk hareketi yapmayı düşünün. 21. yüzyıl, ama genelde...

Seni Yeneceğim ” HAYAT “

Seni Yeneceğim “ HAYAT ” Hayat her zaman bize pembe pamuk şekeri tadında görünmez. Bir sürü inişler, çıkışlarla karşı karşıya kalırız. “Düşmem” der düşeriz, “Şaşmam”...

Sapyoseksüel Bir Kişi İle Çıktığınızı Gösteren 7 İşaret

Sapyoseksüel Bir Sevgiliniz Varsa Zekanız Onaylıdır! Bulunduğunuz kişiyle neden çıktığınızı her zaman tam olarak belirleyemeyebilirsiniz, ancak büyük olasılıkla, diğerlerinin sizi başlangıçta onlara çeken özelliklerine...

Kadınlar Nasıl Anlaşılır?

Kadınlar Nasıl Anlaşılır?Erkekler ve kadınlar eşit muamele görmeyi hak ederken, meselenin gerçeği, iki cinsiyet arasında belirli toplumsal farklılıklar olmasıdır. Bu makale size bu temel...