Ana SayfaCilt BakımıYosun Maskesi ve Cilde Faydaları Nelerdir?

Yosun Maskesi ve Cilde Faydaları Nelerdir?

-

Yosun maskesi, deniz yosunu olan hammaddenin malzemelerle zenginleştirişmiş olan bir maskedir. Güzellik doğadan gelmektedir. Doğal yollarla bakım yapmanın bir çok faydası bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi de yosun maskesidir.

Yosun maskesi nasıl yapılır?

Malzemeler;

  • 2 kaşık yosun tozu
  • 3 kaşık zeytin yağı

2 kaşık toz yosunu 3 kaşık zeytin yağı ile yavaşça karıştırmalısınız. Kıvamı elde ettiğinizde yosun maskeniz hazırlamış oluyor. Cildinizi temizle işleminden geçirdikten sonra maskeyi uygulamanız gerekmektedir. Yosun maskesini cildinize uyguladıktan sonra kuruyana kadar bekletmeniz gerekmektedir. Kuruduktan sonra ise bol su ile durulamanız gerekmektedir.

Yosun maskesinin faydaları nelerdir?

Yosun maskesinde kullanılan deniz yosunu ayrıca gıda takviyesi olarak ta kullanılabilmektedir. Kara yosunundan daha faydalı olmaktadır. Alerji gibi bir durumunuz söz konusu değilse hemen hemen her ciltte uygulanabilir. Cilt kuruluğuna göre kullanım sıklığınızı ayarlamanız gerekmektedir. Yağlı bir ciltte daha sık kuru bir ciltte ise daha nadir kullanmanız önerilmektedir. Yosun maskenizi bir haftadan daha sık kullanılması önerilmemektedir.

Antioksidan özelliğe sahip olan yosun maskesi cildinizi toksinlerden arındıracaktır. Sivilce problemlerini önemli ölçüde azaltmaktadır. İçinde bulunan anti-aging cildinizin gençleşmesine yardımcı olacaktır.Yüksek dozda E vitamini içeriklidir. Bu E vitamini içeriği cildinizi nemlendirme sağlayacaktır. Çatlak ve selülit sorunlarınızda kullanılabilir. Ödeminizi almanıza yardımcı olmaktadır. Hücrelerinizi yapılandırmanız için zengin bir maskedir. Cildin bir çok sorununa cevap verebilmektedir. Yaş sınırı bulunmamaktadır. Yosun maskesini yalnızca yüz kullanımı değil çeşitli bölgelere de uygulanabilmektedir. Kırışıklık lar için mükemmel yardımcılardır.

Yosun maskesinin faydaları saymakla bitmemektedir. Çok etkili olan bu maske sizin vazgeçilmez maskelerinizden olacaktır. Hemen hemen çoğunlukla yaşadığınız sorunların hepsine cevap veren bir maskedir. Sizin doğadan gelen yosunla tedavi olmanıza ve sağlıklı bir bakım yapmanıza yardımcı bir üründür.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz