Ana SayfaCilt BakımıYoğurt Bal Maskesi

Yoğurt Bal Maskesi

-

Çoğu zaman hem maddi yönden hem de markaların maskelerinde ki içeriklere güvenilmediğinden doğal maske yapımı çok yaygındır. Özellikle eski zamanlarda bu marka maskelerin olmadığında insanlar hep evdeki malzemeler ile doğal maskeler yaparlardı. Hayla yapılan bu maskeler içinde yoğurt bal maskesi de en meşhur olanlar arasındadır. Yoğurt içinde anti bakteriyel  özelliği  ve cildi iyileştirme, ciltteki pürüzleri arındırma ve yok etme gibi birçok faydası vardır.

Balın ise daha çok yüze nem veren cildi yumuşatan ve parlaklık veren faydaları bulunmaktadır. Bu maskeyi her ciltteki insan yapabilir. Kuru, normal, karma ve yağlı cilde sahip her insan evde kolayca hazırlayıp bir kapta karıştırarak yüze sürebilir. Yoğurdun suyu kullanılırsa daha faydalı olur. Maske 10-15 dakika bekletilip yüzden ılık suyla yıkanarak arındırılmalıdır.

İlk maskeden sonra bile yüzünüzün aydınlandığını ve sağlıklı bir parlaklık geldiğini göreceksiniz. Ayrıca bal sayesinde yüzünüzün yumuşamış ve pürüzsüz olduğunu elinizle dokunarak da hissedebilirsiniz. Düzenli kullanımda daha etkili ve kalıcı sonuçlar verecektir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz