Hamile Kadınların Dikkat Etmesi Gerekenler

Kadın sağlığının her saniye ve her adımda kontrol altında bulundurulması gerekir. Üstelik birde hamile kanılması durumunda sağlıkdurumlarının başka bir boyuta geçmesiyle direk olarak konu...
Ana Sayfa Bebeğe Hazırlık Yeni Çocuk Sahibi Olmuş Ebeveynleri Neler Bekliyor?

Yeni Çocuk Sahibi Olmuş Ebeveynleri Neler Bekliyor?

-

Çocuk sahibi olmayı bekleyen ebeveynlerdenseniz, kendinizi yepyeni bir dünyaya hazırlamanızda fayda var. Doğumdan sonra hayatınızın neredeyse her aşaması öncekinden çok daha farklı bir hal alacak. Bunları önceden bilerek hazırlıklı olmanızda fayda var. Doğumdan sonra ebeveynleri ne bekliyor ?

Tüm vaktiniz artık bebeğinizin

Doğumdan itibaren tüm vaktinizi çocuğunuza ayırmaya hazır olun. Yeni doğan bebekler, günde 18 saate kadar uyumaktadır. Ancak uyuma döngüleri çok düzensiz olabilmekte ve en ufak bir gürültüde bile bölünebilir. Bu yüzden neredeyse tüm zamanınızı bebeğinize ayırmaya hazır olun.

İyi haber; kaosla dolu birkaç haftadan sonra bebeğinizin uyku düzeni normale dönecek ve uyku saatleri daha belirgin hale gelecek.

Diğer ebeveynlerle sosyalleşmeye hazır olun

Bebeğiniz doğduktan sonra, çevrenizdeki diğer ebeveynlerle sosyalleşmeye hazır olun. Yeni çocuklu aileler birbirlerini anladıkları ve bağ kurdukları için, ister istemez sohbet ederler. Bu sohbetlerin temel konusu elbette bebeklerdir. Aynı zamanda çevrenizdeki herkesin bebeğinizle ilgili soru sormasına da hazırlıklı olmanızda fayda var.

Partnerinizle ilişkiniz değişecek

Çocuk sahibi olduktan sonra yaşayacağınız bir diğer değişim ise, partnerinizle tüm ilişkinizin farklılaşacak olmasıdır. Birbirinize ayıracağınız zaman kısalacak ve daha az vakit geçirmek zorunda kalacaksınız. Bebeğinizle ilgilenirken birbirinize vakit ayırmayı sakın unutmayın, gerekirse bunun için özel bir gün belirleyin.

Artık bir gece hayatınız var

Çocuğunuz doğduktan sonra artık bir gece hayatına sahip olacaksınız. Elbette gece klüplerinde değil, bol bol bebek ağlaması ile beşik başında saatler geçireceksiniz. Buna hazırlıklı olmalısınız.

Bolca misafire hazır olun

Akrabalarınız, arkadaşlarınız, iş çevreniz, neredeyse tanıdığınız herkes size ziyarete gelecektir. Bol miktarda sosyalleşmeye hazır olmanızda fayda var. Bebeğinizin sebep olduğu yorgunluğun yanı sıra, ziyaretlerden dolayı da yorulacaksınız. Yeni çocuk sahibi olan çiftlerin başını en çok ağrıtan konu davetsiz gelen misafirlerdir. Eğer yorgun hissediyorsanız, kibarca “başka bir zaman” demeyi unutmayın, buna anlayış göstereceklerine emin olabilirsiniz.

Yüzünüzün hiç bilmediğiniz fonksiyonlarını keşfedeceksiniz

Yeni çocuk sahibi olan ebeveynlerin başına gelecek şeylerden bir tanesi de, yüzünüzü hiç bilmediğiniz şekillere sokabildiğinizi farketmeniz olacaktır. Bebeğinizin güldüğünü görmek için çok farklı şekillere girmeye, kendinizi yeniden keşfetmeye hazır olun.

Yardım istemekten çekinmeyin

Bebeğiniz doğduktan sonra evinize neşe getirse de, çok ciddi ilgi isteyecektir. Yardım istemekten çekinmeyin, akrabalarınız veya başka bir arkadaşınıza bebeğinizi emanet edebileceğinizi unutmayın. Zaman zaman kendinize zaman ayırmayı ihmal etmeyin.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı buraya yazın

Hamile Kadınların Dikkat Etmesi Gerekenler

Kadın sağlığının her saniye ve her adımda kontrol altında bulundurulması gerekir. Üstelik birde hamile kanılması durumunda sağlıkdurumlarının başka bir boyuta geçmesiyle direk olarak konu...

Eşinizi Anlayın…

Eşinizi Anlamaya Çalışmak Size Kendinizi Anlamanızı Kolaylaştırır. Aşkı, sevgiliniz veya eşiniz hakkında düşünmeniz gereken bazı şeyler. 1 İlk hareketi yapmayı düşünün. 21. yüzyıl, ama genelde...

Seni Yeneceğim ” HAYAT “

Seni Yeneceğim “ HAYAT ” Hayat her zaman bize pembe pamuk şekeri tadında görünmez. Bir sürü inişler, çıkışlarla karşı karşıya kalırız. “Düşmem” der düşeriz, “Şaşmam”...

Sapyoseksüel Bir Kişi İle Çıktığınızı Gösteren 7 İşaret

Sapyoseksüel Bir Sevgiliniz Varsa Zekanız Onaylıdır! Bulunduğunuz kişiyle neden çıktığınızı her zaman tam olarak belirleyemeyebilirsiniz, ancak büyük olasılıkla, diğerlerinin sizi başlangıçta onlara çeken özelliklerine...

Kadınlar Nasıl Anlaşılır?

Kadınlar Nasıl Anlaşılır?Erkekler ve kadınlar eşit muamele görmeyi hak ederken, meselenin gerçeği, iki cinsiyet arasında belirli toplumsal farklılıklar olmasıdır. Bu makale size bu temel...