Home Burçlar Yengeç Burcunun Genel Özellikleri

Yengeç Burcunun Genel Özellikleri

0
Yengeç Burcunun Genel Özellikleri

Yengeç Burçları ay gezegeninin etkisi altındadır. Su gurubundan olan yengeçlerin hayatında negatiflikler hakimdir. Yengeçler sabırlı özellikleri ile dikkat çekerler. Merhametli ve yumuşak huyları ile toplumda çok sevilirler. Hayatta en büyük emelleri büyük paralar sahibi olmaktır. Bu yüzden hayata çok sıkı sarılıp canla başla çalışırlar. Daima yükselmek ve ilerlemek isterler. Koruyucu bir kimliğe ve kişiliğe sahiptirler.

Yengeç Burçları dikkat konusunda zaafları vardır. Dikkatsiz oldukları için iş dünyasında sürekli işlerini bir daha yapmak zorunda kalırlar. Bu durum yengeçlerin güç ve enerji kaybetmesine neden olur. Dikkatlerini uzun süre bir yerde toplayamazlar. Dikkatleri çok çabuk dağılır. Bu durum çoğu zaman başlarına iş açar.

Yengeç Burçları önemli işlerini hep pazartesi günleri yapar. Bugün yengeçler için özel ve anlamlıdır. Bugünün yengeçlere uğur getirdiğine inanılır. 2, 4, 12, 88, 456, 9742 sayılarının yengeçlere uğur getirdiğine inanılır. Yakut taşı yengeçler için önemlidir.

Yengeç Burçları beyaz, gümüş ve siyah renklerini severler. Bu renkler yengeçleri tarif eder. Çiçek olarak nilüfer, beyaz gül ve zambak yengeçlere alınabilir. Misk, müge ve leylak kokulu parfümler yengeçlerin sevdiği kokulardır. Romantik müzik dinlemeyi seven yengeçler romantizmi doruklarında yaşarlar.

Yengeç Burçları genellikle hastalık olarak göğüs ve solunum yolu hastalıkları çekerler. Sindirim sistemi hastalıkları da yengeçlerin yakasını bırakmaz. Özellikle ülser yengeçlerin en çok rahatsızlık çektiği hastalıktır.

Yengeç Burçları turizm, otelcilik gibi hizmet sektöründe başarılı olurlar. Pilot, gemicilik gibi iş disiplini gerektiren meslekleri yapabilirler. Petrolcülük, kimyager, ezacılık gibi fen alanında mesleklerde başarılı oldukları görülmüştür.

Yengeç Burcuna mensup bir çok ünlümüz vardır. Sinema yıldızı Türkan Şoray, Müjde Ar yengeç burcundandır. Eski başbakan Kenan Evren ve şarkıcı Sezen Aksu yengeç burcundandır.

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Exit mobile version