Ana SayfaCilt BakımıYaz Kızarıkları Nasıl Geçer

Yaz Kızarıkları Nasıl Geçer

-

Özellikle açık ten rengine sahip olan bireyler iyi bilirler ki hafif bir kaşıntı ya da kısa bir süre güneş ışığına maruz kalmak cildin belirli yerlerinde kızarıklıklara yol açar. Asıl soru ise bu kızarıklıkların nasıl geçeceğidir. Cilt kızarıklıkları genellikle açık tenlerde fazlaca görülür ve bu kızarıklıkları yok etmek için değişik yollar vardır.

Vücudunuzda ciddi bir bölgede geniş bir kızarıklı varsa öncelikle hekim kontrolünden geçmelisiniz. Eğer kızarıklıklarınız dönem dönem ya da güneş sebebiyle oluyorsa bunlar için küçük formüllere ihtiyacınız olacaktır. Yüz kızarıklıklarının geçmesi için öncelikle vücut ısının sabit tutulması gerekir. Ani bir ısı değişimi kızarıklığın geçmesini engelleyecektir.

Eğer güneş ışığından dolayı yüzünüzde kızarıklıklar oluştuysa duştan sonra nemlendiriciler ve koruyucu yüz kremleri ile kızarıkları önleyebilirsiniz. Yüz kızarıklıklarını geçiren maskeler de kullanabilirsiniz. Evde kolayca yapabileceğiniz bir maske olan elma maskesi çeyrek elma, 11 tatlı kaşığı yumurta sarısı ve 1 tatlı kaşığı zeytinyağı içermektedir. Bu maskeyi yüzünüze uyguladığınızda yüzdeki kızarıklıklarınızın her geçen gün azaldığını fark edeceksiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz