Ana SayfaBurçlarYay Burcunun Genel Özellikleri

Yay Burcunun Genel Özellikleri

-

Yay Burçları bolluk zenginlik ve neşe gezegeni olarak adlandırılan Jupiterin etkisi altında yaşam sürerler. Ateş gurubundan olan yaylar pozitif bir düşünce yapısına sahiptir. Kendilerine güvenen burçlar işlerinde başarılı olurlar. İyimser ve girişimci özellikleri her zaman kazanmaya yakındırlar. Büyük şöhrete kavuşmak için planlı ve disiplinli çalışırlar. Çok gezip yeni yerler görmeyi arzularlar. Keşfetme ve araştırma ruhları işlerinde kısa sürede yükselmeyi sağlar. Araştırmacı özellikleri onları yeniliklçi olmaya zorlar.

Yay Burçlarının en kötü özelliği başkalarını küçümsemeleridir. Bu huyları çoğu zaman çevrelerinde çok eleştiri almalarına neden olur. Eleştirirken eleştirme dozunu iyi ayarlayamaz çevresindeki insanları kırabilirler. Rakiplerini hafife aldıkları için bazı müsabakaları kaybederler. Kendilerine aşırı güvenleri vardır. Özgüven seviyesi oldukça yüksektir.

Yay Burçları perşembe günlerini severler. Bugünlerin onlara uğur getirdiğine inanırlar. Perşembe günü önemli işleren gösterirler. 3, 12, 582, 934, 2334 sayıları yay burçlarına uğur getirir. Turkuaz taşı yay burçları için anlamlıdır. Mor ve koyu mavi renkleri yay burçlarının en çok tercih ettiği renklerdir. Leylak ve menekşe çiçeklerini severler. Koku olarak nergis, menekşe ve zambak kokularından hoşlanırlar.

Yay Burçları hastalık olarak genelde kalça ve uyluk kemik hastalıkları çekerler. Koç ve aslan burçları ile yaylar mükemmel anlaşırlar. Balık ikizler ve başak burçları ile bir türlü anlaşamazlar. Sürekli sürtüşme halindedir.

Yay Burçları meslek olarak bankacı, komisyoncu, menejer, müdür, yönetici, hakim, avukat, memur, imamlık ve sanatkarlık alanlarında başarılı olurlar.

Yay Burcundan olan ünlüler vardır. Eski şarkıcı Zeki Müren, sinema yıldızı Fatma Girik ve Hülya koçyiğit, Araştımacı gazeteci Mehmet Ali Birand, ünlü yazar Mark Twain, ünlü çizgi film animasyoncusu Walt Disney yay burcundan olan ünlülerdir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz