Ana SayfaAşkYanlış Kişi İle Birlikte Olduğunuzu Nasıl Anlarsınız?

Yanlış Kişi İle Birlikte Olduğunuzu Nasıl Anlarsınız?

-

Günümüz dünyasında hemen hemen her ilişkide taraflardan herhangi biri belirli dönemlerde birlikte olduğu insanın yanlış kişi olduğu korkusuna kapılmaktadır. Yanlış kişi ile bir ilişki içerisinde olmak, her iki taraf için de zamanı boşa harcamaktan başka bir şey değildir. Karşınızdaki insanın yanlış kişi olması halinde, beraber kuracağınız hayaller, ileriye dönük planlar ve düşünceler yalnızca tasarım aşamasında kalacak ve büyük bir ihtimalle de gerçekleşmeyecektir. Bu yüzden ilerleyen zamanlarda hayal kırıklığına uğramamak, karşınızdaki insanın da kalbini kırmadan ve incitmeden ilişkiyi sonlandırmak adına karşınızdaki kişinin doğru insan olduğuna karar vermelisiniz. Neredeyse herkes tarafından merak edilen yanlış kişi ile birlikte olduğunu anlamanın yollarına isterseniz gelin hep birlikte bir göz atalım.

Yanlış kişi ile beraber olduğumu nasıl anlayabilirim?

  • Doğal davranabilmek: Karşınızdaki insanın yanlış kişi olup olmadığını anlamak için ön önemli noktalardan bir tanesi hiç şüphesiz davranışlardır. Eğer partnerinizin yanında kendiniz gibi davranamıyorsanız, onun istediği ya da onun beğeneceği davranışlar sergiliyorsanız o insan sizin için doğru kişi değildir. Çünkü her insan sevgilisinin ya da eşinin yanında içinden geldiği gibi doğal davranabilmelidir. Gerçek ilişkilerde insanlar partnerlerini oldukları gibi, her hali ile sevmektedir. Eğer siz sevgilinizin yanında böyle rahat ve doğal olamıyorsanız, o sizin için yanlış kişidir.
  • Kendi çevresi ile tanıştırmak: Partnerinizin yanlış kişi olup olmadığını anlamak için dikkat etmeniz gereken diğer bir nokta da yakın çevresi ya da ailesiyle sizi tanıştırıp tanıştırmamasıdır. Uzun sürekli ve kalıcı ilişkilerde insanlar yakın arkadaşlarını ve ailesini sevgilisi ile tanıştırmaktadır. Eğer sizin partneriniz sizi böyle ortamlardan uzak tutuyorsa ve sizi kimseyle tanıştırmıyorsa o kişi sizin için doğru kişi olmayabilir.
  • Dinlemek: Doğru kişi ile birlikte olduğunuz taktirde ilişkilerin temel kuralı olan birbirini dinleme anlayışına sahip olursunuz. Eğer sizi dinlemiyor ve hatta düşüncelerinize önem dahi vermiyorsa, sürekli kendi fikirleri ya da sorunları hakkında konuşup sizi umursamıyorsa kesinlikle o kişi sizin için doğru kişi değildir.

Yanlış kişi ile beraber olduğumu nasıl anlayabilirim?

  • Her konuda konuşabilmek: Özellikle çiftler arasında çok fazla görülmekte olan sorunlardan bir tanesi ciddi ve gerçekçi olan konularda konuşamamaktır. Aslında bu çok büyük bir sorundur ve karşınızdaki insanın sizin için doğru kişi olmadığının da bir göstergesidir. Din, inanış, siyaset, borçlar ve siyasi görüşlerinizi partnerinizle açık bir şekilde paylaşamıyorsanız ve bu konular hakkında konuşamıyorsanız doğru kişi ile beraber olmadığınızı anlayabilirsiniz. Eğer karşınızdaki insan doğru kişi olsaydı onun sizin görüşlerinize ya da inançlarınıza katılmadığı zamanlarda bile saygı gösterip bu konu hakkında konuşabilmesi gerekirdi.
  • İlgi: Karşınızdaki insan tarafından ilgi görmek hoşunuza gidecektir fakat tek ilgi alanı sizseniz bu durum gittikçe kötü bir hal alacaktır. Parterinizin başka hiçbir ilgilendiği alan ya da yapmayı sevdiği aktivite yoksa sürekli sizden ilgi isteyecektir. Bu durum da onun doğru insan olmadığının bir göstergesidir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz