Ana SayfaAşkYanlış Kişi İle Birlikte Olduğunuzu Gösteren 6 İşaret

Yanlış Kişi İle Birlikte Olduğunuzu Gösteren 6 İşaret

-

Her insan yalnız olmaktan çekinir ve yalnız kalmaktan korkar. Bu yüzden insanlar birbirleri ile hep ilişki içerisindedir. İnsanlar birbirlerine ihtiyaç duyarlar. İnsanlar arasındaki ilişkiler ise insanlara renk katarak mutluluk duymalarını sağlar. Bazen insanlar arasındaki ilişkiden kaynaklı olarak mutsuzluk, huzursuzluk, sıkıntı ve hüzün olabiliyor. İşte bu zaman tahminimce siz karşınızdaki ilişki kurduğunuz kişilerin doğru kişi ya da yanlış kişi olduğunu sorguluyor olabilirsiniz.

İlişki konusunu biraz daha açacak olursak çok farklı ilişki türleri vardır. Mesela abla-kardeş ilişkisi, eş-dost ilişkisi, akraba ilişkisi, okulda öğretmenlerle ve arkadaşlarınla kurduğun ilişki ve buna benzer birçok ilişki vardır. Ama bizim ele aldığımız ilişki ise sevgililik anlamında ya da evlilik anlamındaki ilişkidir. Eğer uzun bir ilişkin var ise bunun dezavantajları da vardır avantajları da. İlişki uzadıkça karşımızda insanı daha çok tanıdığımızı düşünürüz ama bu bizim olaylara objektif bakacağımız anlamına gelmez aksine ilişkilerimiz uzun zaman boyunca devam edince ilişkilerde objektiflik kayboluyor. Peki, karşınızdaki insanın doğru insan mı yoksa yanlış insan mı olduğunu nereden anlayacağınızı merak ediyorsanız biz size bu sorunun cevabını altı başlık altında inceledik.

Sorumluluk almak

Eğer yanlış kişi ile birlikte olduğunuzu düşünüyorsanız ilk yapmanız gereken şey karşınızdakine ve kendinize karşı objektif olup karşınızdaki insanın sorumluluk alıp almadığını değerlendirebilirsiniz. İlişkilerin herkes tarafından ortak tanımının karşılıklı emek, sorumluluk ve saygıdan ibaret olduğunu hepimiz biliyoruz. Emek ve saygı bir ilişkinin temelini oluşturur. Peki, partneriniz size karşı sorumluluk almıyorsa alınması gereken sorumluluklar her şey sizin omuzlarınızın üzerindeyse karşınızdaki insanın yanlış insan olabilme ihtimali çok yüksektir.

Geleceğe dair hayaller

İlişkilerin genellikle ilk başlarında partnerler dünyaya tozpembe gözlüklerle bakarlar ve her şey onlar için olumlu ve güzel gelir. Önemli olan ilişkinin ilk başındaki bu tozpembe gözlükleri ilişkinin ilerleyen yıllarında da koruyabilmektir. Bir ilişkide hayaller kurulmalı, geleceğe yönelik planlar yapılmalı ki o ilişkinin heyecanı bitmesin. Eğer bir ilişkide partnerin herhangi birinde hayal kurma ya da bu hayalleri duyunca tepki vermeme, heyecanlanmama gibi durumlar varsa o durumların sonucu olarak o kişinin yanlış insan olabileceği sonucunu çıkartabiliriz.

Negatif insanlar

Bazı insanlar fiziksel olmasa da his olarak etrafa buram buram negatif enerji yayarlar. Bu insanların kendilerinin negatif olduğu gibi etrafındaki insanları üzerinde de kötü bir enerji bırakır. Eğer sizin partneriniz de böyle birisi ise siz de ilişkinin ilerleyen safhalarında büyük sıkıntılar yaşayacağınızı kabullenmeniz gerekmektedir. Siz her ne kadar hayata dair size dair olumlu şeyler yapmak isteseniz bile partneriniz sizin modunuzu düşürüp negatif enerjisini size yansıtarak olumsuz sonuçları almanızı sağlayacaktır. Bu tarz insanlar sizin her ilişkiniz için yanlış insan olarak sayılacaktır.

Kendinizi değerli hissettirmeyen insanlar

Eğer ilişkide yeteri kadar hâkim olamadığınızı eziklendiğinizi, aşağılandığınızı düşünüyorsanız karşıdaki insan yanlış insan olabilir.

Kendisi gibi olamayan insanlar

Partneriniz yanında kendinizi rahat hissedemiyorsanız, yanlış yapacağım diye korkuyorsanız, kasılıyorsanız o ilişkinizi gözden geçirmelisiniz.

Bitmek bilmeyen tartışmalar

İlişkinizde sürekli bir tartışma ortamı varsa günlük ya da gün aşırı tartışıyorsanız her yapılan şey sorun oluyorsa ilişkinizi mutlaka gözden geçirmelisiniz ve kesin bir sorun vardır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz