Ana SayfaSaç BakımıYağlı Saçlar İçin Saç Bakımı

Yağlı Saçlar İçin Saç Bakımı

-

Günümüzde birçok kişi yağlı saç problemi yaşamaktadır. Saç bakımı saçın köküne bakım yapılmasıyla olur. Saç tellerinin parlak ve canlı görünmesi saçın sağlıklı olduğu anlamına gelmez. Önemli olan saç bakım tekniklerini doğru uygulamak ve saç kökleri olabildiğince güçlendirmektir.

Yağlı Saçlar için Yapılması Gerekenler

Yağlı saçlara sahip olan kişilerin yapması gereken ilk şey saç için doğru ürünleri kullanmaktır.  Seçilen doğru irinlerle saç güzelce şampuanlanmalıdır. Şampuanlama sırasında masaj yaparak saç diplerine ürün iyice uygulanmalıdır. Sonrasında saç yeterince durulanmalıdır. Aksi halde saç üzerinde şampuan kalıntısı oluşacak ve saç diplerinin hava alması engellenmiş olacaktır. Şampuan sonrasında saç kremi uygulamak önemlidir ancak saç kremi saç diplerine uygulanırsa yağlanma problemi artacaktır. Bu neden saç kremi saçların uçlarına doğru uygulanmalıdır.

Saç yıkama sıklığı saçın yağlanması üzerinde önemli bir etkiye sahiptir. Yağlı saç problemi yaşayan insanlar saçlarını 2-3 gün aralığında yıkmalıdır. Bu sürede kuru şampuan kullanılabilir. Kuru şampuanlar saç yıkama süresini dengeleme konusunda yardımcı olmaktadır. Kuru şampuan yerine mısır nişastası ve bebek pudrası kullanımı da oldukça yaygındır. Bu tarz ürünler yağlı saçlar üzerindeki yağı emerek sağlıklı bir görünüm kazandırmaktadır. Yüz için kullanılan yağ emici mendiller saç üzerinde kullanılabilmektedir. Saç diplerine tampon yapılarak saç diplerindeki yağın emilimi sağlanmaktadır.

Bunlara ek olarak evde yapılabilen doğal ürünlerde bulunmaktadır. Nane ve biberiye kaynatılarak soğumaya bırakılır. Daha sonra süzülerek bir sprey şişesi yardımıyla saç diplerine uygulanır. Bu uygulama her saç yıkamasından sonra nemli saça yapılabilir. Sirkenin de yağlı saçlar üzerinde olumlu etkisi bulunmaktadır. Sirkenin pH dengeleme özelliği vardır. Duş sonrası saçlara uygulanarak durulanmalıdır. Bu yöntem de saçtaki yağlanmayı azaltacak bir diğer alternatiftir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz