Ana SayfaCilt BakımıYağlı Ciltler İçin Doğal Maskeler

Yağlı Ciltler İçin Doğal Maskeler

-

Hepimiz güzel kusursuz bir cilde sahip olmak isteriz. Elbette ki bu çoğu zaman mümkün olmuyor. Hele bir de benim gibi yağlı cilde sahipseniz siyah nokta,sivilce ve geniş gözenekler korkulu rüyanız haline gelecektir. Yağlı cilde sahipseniz dikkat etmeniz gereken en önemli nokta cildiniz yağ dengenizi korumanız olmalıdır. Sert darbelerden kaçınarak cildinizi ılık suyla yıkmalısınız.

Yüzünüzü temizlerken  sabun kullanmanızı tavsiye etmem. Sabun yerine temizleme jeli veya losyon kullanabilirsiniz. İlla sabun kullanmam lazım diyenlerdenseniz cilt tipinize uygun sabun kullanmanız size önerim olacaktır. Cilt tipiniz yağlı ciltse düzenli bakım önemlidir. Bunun için size yağlı ciltler için doğal maskeler yazacağım aşağıda. Hadi gelin başlayalım:-)

Kil Maskesi

  • 2 yemek kaşığı su
  • 1 yemek kaşığı şeker
  • 2 yemek kaşığı toz maya
  • 3 yemek kaşığı kil

Öncelikle su şeker ve mayayı iyice eriyene kadar karıştırıyoruz. Ardından mayayı da ekleyip oda sıcaklığında 15 dakika kadar bekletiyoruz. Sonrasında yüzümüze maskeyi uygulayıp aşağı yukarı 30 dakika bekletip yüzümüzü yıkıyoruz.

Limon Maskesi

  • 2 yemek kaşığı limon rendesi
  • 2 yemek kaşığı su

Limon rendesiyle suyu karıştırıyoruz. Robot yardımıyla pire haline getirdiğimiz karışımı pamuk yardımıyla cilde uyguluyoruz. 10 dakika kadar beklettiğimiz maskeyi ılık su yardımıyla yıkıyoruz.

Domates Maskesi

  • 1 yemek kaşığı domates rendesi
  • 1 yemek kaşığı kil

Domates rendesiyle kili iyice karıştırıyoruz. Sonrasında yüzümüze uyguluyoruz. Maske iyice kuruduktan sonra suyla yıkıyoruz.

Size önerdiğim bu maskelerin uygulanması kolaydır ve yan etkisi bulunmamaktadır. Elbette sadece maske uygulayarak cildinizi koruyamazsanız. Bildiğiniz gibi yağlı beslenme de cildinizin en büyük düşmanlarındandır. Beslenme alışkanlığınız da dikkat etmeniz size önerim olacaktır. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz