Ana SayfaMakyajYağlı Ciltler İçin Makyaj Önerileri

Yağlı Ciltler İçin Makyaj Önerileri

-

Yağlı cildinizin olması, asla makyaj yapmak zorunda olduğunuz anlamına gelmez. Mesele, cildiniz üzerinde neyin ne ie yaradığını bilmektir. Cildinizde kullanacağınız ürünler ve malzemeleri, doğru bir şekilde uyguladığınız zaman, hangi cilt tipine sahip olursanız olur, başarılı sonuçlar elde edeceksiniz. Sizlere, yağlı Yağlı ciltler için makyaj önerileri adı altında bir takım özel bilgiler sunacağız.

Her zaman cildinizi astarlayın

Yağlı bir cildinize sahip olduğunuzda, bir makyaj astarı kullanmak öncelikli işleminiz olmalıdır.

Yağsız, parlamayı önleyen bir astarla, daha kaliteli bir cilde ve daha kaliteli bir görünüme sahip olacaksınız. Yüzünüzü temizledikten sonra ancak fondöten veya diğer makyaj ürünlerini kullanmadan önce makyaj astarını kullanmaya özen gösterin.

Pudrayı abartmayın

Yüz pudrasını aşırı derecede ve abartı bir şekilde kullanmak, hem sağlığınıza hem de cebinize zarar verecektir. Aynı zamanda, cilt üzerinde bir takım problemlerin ortaya çıkmasına neden olacaktır. Yağlı cilde sahipseniz, pudra kullanımını ve dikkatli bir şekilde yapmalısınız.

Pudra kullanacaksınız, parlak olan alanlara uygulama yapın. Herhangi bir cilt tonusunda parlamayı kesebilecek mat saydam bir formül kullanın.

Çok fazla pudra uygularsanız, bir makyaj süngeri nemlendirin ve aşırı tozlu alanların üzerine ufak dokunuşlar gerçekleştirin.

Leke kağıdı taşıyın

Yağlılığa yatkınsanız makyajınız sabahın kusursuz ve mat görünümü öğlen saatlerinde kendisini parlak bir görünüme çevirecek ve bu da, cildinizde kötü bir görünümün ortaya çıkmasına sebep olacaktır.

Böyle durumlarda, yanınızda taşıyacağınız bir leke kağıdı, yağın cildinizden alınmasını sağlayacaktır.

Leke kağıtlarını makyajınızı çıkarmadan kullanmanın en iyi yolu, kağıda cildinize sürtmek yerine yağlı olduğunuz yere bastırıp cildinizden atmaktır.

Yağlı ürünlerden uzak durun

Cildiniz doğal olarak fazla miktarda yağ ürettiğinden, yağ içermeyen ve kendiliğinden oluşmayan makyaj ürünlerine (özellikle fondöten ve allık) yatırım yapın, bu da hem sağlığınız hem de cilt güzelliğiniz için önem taşımaktadır.

Aşırı yağı azaltın

Haftada bir veya iki kez bir tedavi maskesi kullanın. Kaolin veya bentonit kil ile yapılanlar yağlı cilt tipleri için en iyisidir, çünkü tahrişleri sakinleştirirken doğal olarak yağ ve yabancı maddeleri emerler.

Yağlı ciltlere makyaj yapmadan önce, cildinizin her zamankinden daha temiz olması gerekir. Cilt üzerinde bulunan yağlar, makyaj ürünleriyle birleştiğinde ortaya farklı sonuçlar çıkarabilir. Bu da, kimi zaman cilt sağlığınızın olumsuz durumlarla karşılaşmasına neden olabilir. Yağlı ciltlere makyaj aşamasında, öncelikle cildinizi tonik ile temizlemeli ve cildinizi temiz duruma getirdikten sonra makyaj malzemelerinizi kullanmalısınız.

Ayrıca, yağlı ciltler üzerinde kullanacağınız makyaj malzemeleri kaliteli olmalıdır. Yağlı cilt tipi, diğer cilt tiplerine göre daha hassas olduğundan dolayı, piyasada veya merdivenaltı diye tabir edilen ucuz kozmetik mağazalarından asla alışveriş yapmamalı ve alacağınız ürünün, sağlığınızı etkileyebileceğini aklınızdan çıkarmayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz