Ana SayfaCilt BakımıYağ Bezeleri için Çözüm Sunan Bitkisel Ürünler

Yağ Bezeleri için Çözüm Sunan Bitkisel Ürünler

-

Yağ bezeleri vücudun birçok yerinde özellikle yüz veya sırtta karşılaşabileceğimiz sorunlardan birisidir. Vücutta herhangi bir tehlikeli sağlık sorununa sebep olmasa da büyük kistler daha detaylı bir tedavi sürecinden geçilmesini gerektirir. Profesyonel tedavinin, yağ bezesinin büyüklüğüne bağlı olarak kendiliğinden geçmesi beklenebilir. Aksi takdirde, ağrılı süreçlere sebep olabilir. Yağ bezeleri genellikle ağrılı süreçlere sebep olmaz. Yağ bezeleri için büyüklüğüne bağlı olarak bitkisel çözümler tercih edilebilir. Daha ciddi durumlarda doktorlara başvurarak sağlığınızı koruyabilirsiniz.

Aloe Vera

Yağ bezelerini, Aloe Vera bitkisini kullanarak yapacağınız merhemlerle boyutları küçültülebilir, yağ bezelerinin iyileşme sürecini kısaltabilirsiniz. Düzenli olarak yağ bezesi bulunan bölgeye yapılan masajla iltihaplı bölgenin mikrop kapması önlenir. Anti-bakteriyel özelliğe sahip Aloe-Vera bitkisi enfeksiyonu önleyerek iltihaplı bölgenin büyümesini engeller. Ve giderek yok olmasını sağlamaya yardımcı olur.

Buhar Tedavisi

Yağ bezesinin yumuşatılması ve içindeki iltihabın boşaltılması için buhar tedavisi kullanılabilir. Yumuşayan yağ bezeleri böylece kısa sürede iyileşir. Buhar tedavisinin ardından alınan sıcak duş, süreci daha da hızlandırır. Gün içinde birkaç defa kompres uygulamanız gerekir.

Sirke

Burada, kullandığınız sirke miktarı hassas bir cilde sahip olup olmadığınıza bağlı olacaktır. Bir kısım sirkeli suyun iki veya üç parçaya oranı en yaygın olanıdır, ancak hassas cildiniz varsa biraz daha su eklemek isteyeceksiniz. Karışımın oranıyla biraz oynamak zorunda kalabilirsiniz, ancak bir kez cildinize en iyi neyin işe yaradığını bulursanız, buna değer olacak!

Yağ Bezeleri için Çözüm Sunan Bitkisel Ürünler
Yağ bezesi tipleri

Hintyağı

Eski Mısırlılardan beri, hintyağı tıbbi özellikleri nedeniyle saygı görmüştür. Tarih boyunca birçok sağlık sorununu ele alan Hint yağı cilt koşullarının tedavisinde, kabızlığı gidermek, saç büyümesini teşvik etmeye yarar.

Yağ bezelerinin tedavisinde günümüzde birçok ilaç, benzoil peroksit ve salisilik asit içeren ilaçlar da dâhil olmak üzere kullanılmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz