Ana SayfaDiyetWeight Watchers Diyeti

Weight Watchers Diyeti

-

Son dönemlerin en popüler diyet programlarından biri de WeightWatchers diyetidir. Diyet ilk olarak Amerika’da yaşayan kişilerce uygulanarak olumlu etkileri fark edilmiştir. Ülkemizde de her geçen gün daha fenomenleşmeye devam etmektedir. Hızlı kilo vermek isteyenler için mutlaka uygulanması gereken türlerden biri olmayı başarmıştır.Weightwatchers ile zayıflayan var mı merak edenler için en etkili diyet programlarından biri olduğunu belirtmeliyiz. Kalori aşımına mutlaka dikkat edilmesi gerekmektedir. Kalori alımına dikkat edilmesi, kontrollü şekilde uygulaması gerekmektedir.

Diyet puanlama sistemine göre planlanmaktadır. Kahvaltı, ara öğün, akşam yemeklerinin her birinde puan vermek gerekmektedir. Weightwatchers yemek tarifleri ise oldukça fazla ve son derece sağlıklı olmakta. Et ve peynir grubu yiyecekleri tüketilirken diyet yapan kişinin de gramajına dikkat edilmesi gerekmektedir.

Diyet İçeriği ve Özellikleri

Uygulamak isteyen kişiler günlük kaç puanlık besi tüketeceğini planlayarak bu diyet programını uygulayabilir.Weightwatchers ile zayıflayanlar kısa sürede sağlıklarına kavuştuğunu belirtmektedir.

Yaş, kilo, boy, cinsiyet dikkate alınarak puanlama yapılmaktadır. 18-20 arası 5 puan, 21-35 yaş arası 4 puan, 36 ile 50 yaş arası 3 puan, 51-65 arası 2 puan, 65 ve üstü 1 puan olarak hesaplanabilir. Uygulayacak kişiler kilo puan hesaplama işlemlerinde kilonun sadece onluk kısmını dikkate almalıdır. Örneğin 94 kilo biri diyetini 9 puan üzerinden hazırlamalıdır. Ekmek çeşitleri de puanlanmaktadır.

[irp posts=”1471″ name=”Ayda 5 Kilo Verdiren Diyet”]

Weightwatchers ile kilo verenler diyet programını uygularken sağlıklarını da koruduklarını belirtmekteler. Diyet programı hızla kilo vermek isteyenler için de oldukça uygun.

  • Tost ekmeği 1 adet 1 puan, bir dilim ekmek 2 puan, 1 baget 4 puan, 1 dilim siyah ekmek 1,5 puan olarak hesaplanmalıdır. Ekmek üstüne ise 2 çay kaşığı bal 0,5 puan, 2 çay kaşığı reçel 0,5 puan, 1 çay kaşığı fıstık ezmesi 1 puan, kaymak ise 2,5 puan olarak hesaplanmakta. Kahvaltı puanlaması ise birer dilim beyaz peynir 3, yumurta 2, tatlı kaşığı bal 0,5, tahıl ekmek 1,5, domates, salatalık 0 puan olmalıdır. Ara öğünde bir elma 0, 2 kepekli galeta 2 puan olmalıdır. Öğle menüsünde 3 ızgara köfte 6 puan, 6 yemek kaşığı 2, bir kase yoğurt 2, domates, salatalık 0 puandır.

Weightwatchers programında aç kalmadan, yaşınıza uygun programlarla hem yiyerek hem de zayıflamanız amaçlanıyor. Programda menülerde et tüketilirken kızartma yerine ızgara olarak yoğun şekilde tercih edilmektedir. Akşam yemeği menüsü 300 gram ızgara balık 6 puan, 1 tatlı kaşığı zeytinyağından oluşan roka salatası 1 puan, 1 tane tahıl ekmek 1 puan olarak belirlenmiştir. Diyetin ara öğününde 1 dilim ananas 0 puan, bir su bardağı light süt ise 1,5 puan olarak diyetin uygulanması gerekmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz