Ana SayfaModaVitamin Eksikliğinin Yüzünüzdeki 6 Belirtisi

Vitamin Eksikliğinin Yüzünüzdeki 6 Belirtisi

-

Vitamin eksikliği sorunu özellikle ilkbaharın başında geçerlidir. Vitaminler olmadan zayıf ve kalitesiz hissediyoruz, ayrıca çeşitli virüsler için kolay bir hedef haline geliyoruz.
Necibe.com olarak, yeteri kadar vitamin alıp almadığınızı belirlemek için yapmanız gereken tek şeyin aynaya bakmanız gerektiğini gösterecek bir liste hazırladık. Bu makaleyi okurken kendi check-in işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Aşırı soluk cilt

Vitamin Eksikliğinin Yüzünüzdeki 6 Belirtisi

Kışın sonundaiyi bir bronzluk yaşayarak övünen çok az insan var. Ancak cildiniz normalde göründüğünüze kıyasla tamamen solgunlaşırsa, bu B12 vitamini eksikliğinizin bir işaretidir. Bu vitamin olmadan, umutsuz ve yorgun hissediyoruz. Uzmanlar bu vitaminin seviyesini düzeltmeniz için et ve deniz ürünleri daha fazla tüketmeniz gerektiğini söylüyorlar.

Kuru saç

Vitamin Eksikliğinin Yüzünüzdeki 6 Belirtisi
Çok miktarda kepekle kaplanmış kuru, kırılgan saçlar, B7 vitamini olarak bilinen biyotin eksikliğinizin işareti olabilir. Bu genellikle antibiyotik kullanmanın bir sonucudur. B7 seviyelerini yükseltmek için et, balık, sebze, meyve, mantar ve baklagilleri daha sık yemeniz gerekir. Ve bir süre diyet yapmaktan da vazgeçin.

Şiş gözler

Vitamin Eksikliğinin Yüzünüzdeki 6 Belirtisi
Gözlerinizin çevresinde ve bacaklarında şişlik hissettiyseniz, vücudunuzun iyot eksikliği olabilir. En yaygın kaynağı iyotlu tuzdur. İyot, ayrıca deniz ürünleri (ıstakoz, karides, yosun), süt ürünleri ve hatta ekmekte de bulunmaktadır.

Renksiz dudaklar

Vitamin Eksikliğinin Yüzünüzdeki 6 Belirtisi
Soluk dudaklar, bir kişinin demir eksikliği yaşadığına dair bir işaret olabilir. Düşük arter basıncı ve düzenli soğuk algınlığı, bunun başka belirtileri olabilir. Sağlıklı bir şekilde iyileşmek zor değildir. Daha fazla kırmızı et yemeniz ve bir süre yüksek miktarda kalsiyum içerikli yiyecek yemeniz yeterlidir.

Diş eti kanaması

Vitamin Eksikliğinin Yüzünüzdeki 6 Belirtisi
Diş eti kanaması, C vitamini eksikliğini gösterebilir. Diğer bir açıdan ise, zayıf bağışıklık sistemi, kas ağrısı ve diş sorunları ile sonuçlanabilir. C vitamini, narenciye ve kırmızı biberde bulunur.

Açıklanamayan yorgunluk ve baş dönmesi

Vitamin Eksikliğinin Yüzünüzdeki 6 Belirtisi

İyi uyumadıktan sonra bitkinleşiyorsanız, vücudunuzda B12 vitamini bulunmuyor olabilir. Bu durumda oksijenin organlara taşınması engellenir ve yorgunluk, baş dönmesi ve uykululuk durumuna yol açar. Bu vitamin aynı zamanda beynin ve sinir sisteminin normal işleyişinde yer alır. Bu vitaminin eksikliği, hissizlik veya elektrik çarpması dalgaları hissi yaratabilir.
Bunların hepsinin vitamin eksikliğinin dolaylı belirtileri olduğunu unutmamak önemlidir. Yukarıdakilerden birini kendiniz de fark ettiyseniz, daha kesin bir teşhis almak için bir doktora görünün.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz