Ana SayfaHastalıklarVaris Nasıl Gizlenir? Nasıl Tedavi Edilir?

Varis Nasıl Gizlenir? Nasıl Tedavi Edilir?

-

Varisler yüzlerce kişinin yaşadığı en önemli sağlık problemlerinden biridir. Varisler için yapılabilecek tedavi yolları da aslında oldukça fazla. Kanser gibi çözümü zor hastalıklardan değildir. Varis nasıl giderilir? Nasıl tedavisi nasıl yapılır?

Bu sayede tedavi olmanız mümkün fakat bazı durumlarda hastalar tedaviye geç başlıyorlar ve tedaviye yanıt verme oranları da oldukça uzamaktadır. İşte tam bu sebeple erken tedavi çok önemlidir. Peki varis nedir?

Zaman içerisinde yeterli kan dolaşımını sağlayamayan damarlar şişer. Bunun sonucunda da damarlarınız olduğundan daha geniş bir hal almaktadır. Bu oldukça ciddi bir problemdir aslında.

Sonrasında ise deri altından görünen bu damarlara varisli damarlar denilmektedir. Bizde şimdi sizlere varisli damarları tedavi edebilme, gizleme konusunda önemli ip uçları vereceğiz.

Varisli Damarları Doğal Yollarla Gizleme

Bu varisli damarları gizlemenin en kolay ve basit yöntemi aslında bildiğiniz gibi o bölgeye makyaj yapılmasıdır. Damarların kapatılabilmesi adına o bölgenin rengine uygun bir krem kullanmalısınız. Bu kremi oraya sürdükten sonra işlem tamamdır. Yine bu krem göz altı kremi olabilir. Damarların rengine göre de kreminizi değiştirmenizde fayda var. Yine daha farklı kremler de kullanabilirsiniz.

Bronzlaştırma kremleri de bu damarları tedavi etmesi gerekir.  Yine bu kremleri de o bölgeleye uygulayabilir ve kullanabilirsiniz.

Varisler İçin Daha Sağlıklı Beslenin

Yine bu gibi damar tipleri için aslında daha sağlıklı beslenmeye çalışmanız gereklidir. Dengeli beslenirseniz dolaşım sisteminizde son derece sağlıklı olacaktır ve varisli damarlar gibi oldukça can sıkıcı hastalıklar ile karşılaşmanız da oldukça zor olacaktır. Bir diğer unsur da dengeli beslenmek sadece varisler için değil vücut sağlığınız içinde çok ciddi önemlidir.

Hem cildinizin daha genç ve pürüzsüz, sağlıklı olabilmesi hem de saçlarınız için mutlaka dengeli beslenmelisiniz. Yine gün içerisinde 1,5 litre su tüketimine özen gösterin. Dengeli beslenmekten kasıt ise hem sebze hem de meyvelerden yeteri oranda tüketilmesidir. Bu gibi meyvelerden ve sebzelerden vitamin ve minerallerinizi alacak kadar mutlaka tüketin.

Varis Hastalığına Özel Merhem

Yine varisli damarlar için önerebileceğimiz merhemler de var elbet. Kadife çiçeğinin yaprakları ile beraber ve bu çiçekler ile merhem de yapabilirsiniz. Peki nasıl hazırlarız?

Kadife çiçeğinin yapraklarını ve çiçeklerini alın ve iki çorba kaşığı kadar tereyağı içerisinde sote yapın. Buhar çıkınca altını kısarak dinlendirmeye alın. Gün boyunca altını kapadıktan sonra dinlensin. Arkasından da merhemi filtreleme açısından ısıtma işlemi yapabilirsiniz. Sonra bir kap içerisine koyarak soğuk bir bölgede tutmalısınız. Arkasından da varisli bölgelere güzel bir şekilde uygulama yapın.

Yine bu tedavi yöntemleri onların görünümlerini gizleyen ancak onları tam anlamıyla iyileştirmeyen tedavi yöntemleridir. Bu sebeple mutlaka bir doktora görünmenizde fayda var.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz