Ana SayfaKişisel BakımVajinal Kokular İçin Öneriler Nelerdir?

Vajinal Kokular İçin Öneriler Nelerdir?

-

Bütün kadınlar güzel görünmek, güzel kokmak ve güzel bir duruşa sahip olmak ister. Bunun için parfümler, şık kıyafetler yardımcı olabilir. Vajinal koku ise birçok kadının korkulu rüyasıdır. Bu koku hem psikolojik olarak kadını etkilerken hem de ikili ilişkilerde de bir soruna dönüşebilir. Sadece psikolojik ya da sosyal ilişkiler açısından değil sağlık anlamında da olumsuz bir durumdur.  Bu sebeple kokunun bir an önce giderilmesi gerekir. Peki, vajinal kokular için öneriler nelerdir? Bu soruna çözüm bulmak mümkündür çünkü çok fazla vajinal koku giderici ürünler ve öneriler vardır.

Vajinada koku oluşmasının sebebi vajinal akıntıdır.  Her kadında bu akıntının kokusu değişebildiği gibi genelde çiğ balık kokusuna benzetilmiştir. Herhangi bir yaş grubuna bağlı kalmaksızın her zaman ortaya çıkabilecek vajinal kokular akıntıdan meydana gediği için tamamen kesilmeyebilir. Ancak tavsiyelerimizle bunu en aza indirgeyebilirsiniz. Bu konuda vajinal koku giderici ürünler olduğu gibi doğal yöntemler de vardır.

  • Pamuklu ve çok dar olmayan iç çamaşırı kullanılmalı.
  • Sık sık banyo yapılmalı
  • Vajina karbonat ya da sirke gibi doğal ürünlerle temizlenmeli
  • Vajina temizliğinde sabun, duş jeli değil eczaneden alınan özel ürünler kullanılmalı.
  • Ayran ya da yoğurt yenmeli, şekerli gıdalardan kaçınılmalı.
  • İlişki sonrası tuvaleti kullanın
  • Kondom kullanın
  • İç çamaşırınızı akıntı gedikçe değiştirin.

Vajina tıpkı ağız içi gibi nemli bir bölge olduğundan dolayı bakterilerin çok hızlı yayılabildiği bir ortamdır. Ve yine tıpkı ağız içi ve tükürük gibi kendine has kokusu vardır. Tükürük yapısı kişinin ağız kokusunu oluşturduğu gibi salgının yapısı da vajina kokusunu oluşturur. Vajinada herhangi bir iltihap ya da bakteriyel bir hastalık varsa bu akıntı daha da şiddetlenebilir ve koku keskinleşebilir. Bu durumda bir doktora başvurulabilir ve vajinal koku giderici ürünler kullanılabilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz