Ana SayfaModaUzun ve Hacimli Kirpikler

Uzun ve Hacimli Kirpikler

Dolgun Kirpikler İçin...

-

Uzun ve hacimli kirpikler şüphesiz her kadının hayali. Çünkü uzun ve daha dolgun kirpikler hem gözleri büyütüyor hem de gözlerimize oldukça fazla anlam katıyor. Ancak maalesef ki herkes dolgun ve uzun kirpiklere sahip değil. Ama günümüzde artık her şeyin çaresi olduğu gibi onun da çaresi var. Bunun için doğal yöntemler deneyebileceğiniz gibi estetik merkezlerinde çeşitli kirpik uzatıcı yöntemleri de deneyebilirsiniz ancak doğal yöntemlerle kalıcı olarak uzun ve hacimli kirpikler yaratmak daha doğru bir yöntem.

Öneriler: Kirpikleri uzatmak istiyoruz ancak mevcut kirpiklerimize acaba iyi bakıyor ve onları koruyor muyuz. Çünkü eğer mevcut kirpiklerimiz dökülmeye devam ediyorsa öncelikli olarak bunu engellemeye çalışmalıyız. Öncelikli olarak sürekli rimel süren biriyseniz bu rimeli eve geldiğinizde direkt temizlememiz gerekiyor. Hele ki rimelli gözleriniz ile yatağa  yatıyorsanız gözleriniz yastığa sürtecek ve kirpikleriniz takma olduğu için daha kolay dökülecektir. Yastığınızın kirlenmesi de cabası.

Doğal Yöntemlerle Kirpik Uzatma: Kirpikleri uzatmak için yapmamız gereken doğal yöntemlerden en çok ön plana çıkan tabii ki bitkisel yağlar. Badem yağının kıl çıkarma etkisi herkes tarafından bilinir. Badem yağı kıl köklerini besleyerek kirpiklerin dolgunlaşmasını ve aynı zamanda da daha da uzamasını sağlar. Badem yağı kadar etkili olan bir diğer ya da hint yağıdır. Hint yağı yıllarca saçlarını uzatmak isteyen kadınlar tarafından kullanılmıştır ve sonuçları mucizevidir. Hint yağını kirpiklerinize sürerek uzun ve hacimli kirpiklere sahip olabilirsiniz.

Kirpik Lifting: Kirpik Lifting kirpiklerini daha uzun göstermek isteyenlerin tercih ettiği bir medikal estetik işlemidir. Medikal estetik merkezlerinde yapılır. Bu işlemle kirpiklere bir nevi perma yapılır. Kirpikler bir silikon yardımıyla uzatılarak yukarı sabitlenir ve bitkisel kürlerle bu uzamanın kalıcı olması için kirpiklere maske yapılır.

İpek kirpik: İpek kirpik kendi kirpiklerinize ek olarak yeni kirpik ekimi işlemidir. Uzun ve hacimli kirpikler meydan gelir bu işlemle. Bu işlemle istediğiniz kadar ipek kirpiği kirpiklerinize ekleyebiliyorsunuz. İpek kirpiğin zamanla dökülme gibi bir sorunu olabilir. Bunu bilmenizde fayda var. Zaman içinde dökülen kirpikler tabii ki kendi kirpikleriniz değil ancak hepsi farklı bir zamanda döküldüğü için kirpiklerinizde düzensizlik oluşur ve bu da hoş bir görüntü değildir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz