Ana SayfaModaUzun Kirpikler İçin Doğal Yöntemler

Uzun Kirpikler İçin Doğal Yöntemler

-

Her kadının hayalleri arasında yer almakta olan kalın ve uzun kirpikler için artık rimel veya takma kirpik kullanmanıza gerek kalmayacak. Sizlere, kirpiklerinizi uzatacak ve kalın görünmesini sağlayacak birbirinden farklı bir çok doğal çözümler hazırladık.

Bu doğal çözümleri, evde kendiniz yapabilir ve kolaylıkla tüm malzemeleri bulabilirsiniz. Unutmamanız gereken önemli bir konu ise, yapacağınız uygulamaların devamlılığını sağlamanız olacaktır. İşte, kirpiklerinizi uzatmak için sizlere sunduğumuz birbirinden farklı ve önemli çözümler;

Kirpikler İçin Hint Yağı

1-2 damla hint yağı, 1 damla lavanta yağı veya Biberiye yağı ve temiz bir maskarayı birbirine karıştırarak, kirpiklerinize uygulayabilirsiniz. Bu uygulamayı, gece yaparak sabaha kadar kirpiklerinizde kalmasını sağlamalısınız.

Haşlanmış yağ dışında, diğer taşıyıcı yağları da aynı şekilde kullanabilirsiniz. Zeytinyağı, badem yağı, argan yağı, hindistancevizi yağı ve jojoba yağı arasından seçim yapabilirsiniz.

Her gece bunu sürekli olarak yapın, yalnızca birkaç gün içinde uzun, kalın kirpiklere sahip olursunuz.

Hint yağı veya zeytinyağı olsun, taşıyıcı yağlar, saçlarının (kirpiklerinizin) daha uzun ve daha kalın büyümesine yardımcı olan besleyici yağ asitleri içerir. Bu yağlar kıl foliküllerini de besler.

Zeytinyağı ve Hint Yağı Karışımı

1-2 damla zeytinyağı, 1-2 damla hint yağını birbirine karıştıracak ve hemen ardından kirpiklerinize güzelce yedirerek sabaha kadar bekleteceksiniz. Sabah kalktığınızda, yüzünüzü yıkarken kirpiklerinize de bir el atmayı unutmayın.

Bu iki yağ, kirpik büyümesini teşvik etmek için iyi bir kombinasyon oluşturmaktadır.

Vazelin

Vazelinle kirpik uzatma uygulaması son derece basit bir işlem içerir. Vazelini, az bir miktarda kirpiklerinize sürecek ve sabah saatlerinde yıkayarak durulayacaksınız. Vazelin işlemini, her gece uygulayabilir ve yakın zaman sonra, kirpiklerinizin daha güzel görünümlü ve uzun olduğunun farkına varacaksınız.

Kirpiklerinize düzenli olarak vazelin uygulandığında, kirpiklerinizin daha hızlı büyüyüp daha kalınlaşmalarını ve daha güçlü olmasını sağlar. Harika bir yumuşatıcıdır.

Yeşil Çay

1 tatlı kaşığı yeşil çay yaprağı ve bir fincan sıcak su bu işlem için yeterli olacaktır. Çay yapraklarını suya ekledikten sonra bir kaç dakika ekleyin ve akabinde, kirpiklerinize uygulayın.

Yeşil çayın geri kalanını buzdolabında hava geçirmez bir kapta saklayın. 3-4 gün boyunca aynı kaynatmayı kullanabilirsiniz.

Yeşil çayda bulunan antioksidanların bolluğu sağlıklı kirpik büyümesini teşvik eder ve onları daha uzun, daha kalın ve daha güçlü yaparlar.

Kirpikler İçin E Vitamini

E vitamini kapsülleri, kirpiklerin uzaması ve kalın görünmesi için bulunmaz bir nimettir. Bir E vitamini kapsülünü açarak kirpiklerinize uygulayabilirsiniz. 3-4 saat boyunca bu uygulamayı bekleyebilir ve sonrasında temizleyebilirsiniz. Düzenli olarak her gün, E vitamini uygulamasını kirpiklerinize yaparsanız, bir süre sonra karşılaşacağınız görünümü tahmin bile edemeyeceksiniz.

Buna ek olarak E vitaminini antioksidan kapasitesi ile sağlıklı saç büyümesini destekler.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz