Ana SayfaCilt BakımıUzmanlardan Cilt Bakım Önerileri

Uzmanlardan Cilt Bakım Önerileri

-

Güzel görünmek insanların ortak hedeflerinden birisidir. Güzel görünmek adına neler yapmıyoruz ki. Yaptığımız birçok uygulama sağlığımızı tehdit etse bile güzel görünmek adına birçok uygulamayı yapıyoruz. Uzmanlar güzel görünmek için cilt bakım önerileri sunuyor. Bu bilgileri siz değerli okurlarımızla paylaşacağız. Yazı dizimiz uzman doktor ağzından ele alınmış olup kesin sonuç alabileceğiniz sağlığınız açısından zararsız uygulamalardır.

  • Normal ciltlerin görünümü şeffaf, nem ve yağ bakımından dengeli ciltlerdir. Gözenekleri kapalı ve pürüzsüzdür. Krem ve süt tipi besleyiciler kullanabilirsiniz. Alkol oranı yüzde 6yı geçmeyen nemlendirici kremler kullanabilirsiniz. 30 yaşından sonra haftada 1 günde 2 defa sürmelisiniz. Göz çevresine maskeler yapabilirsiniz.
  • Hassas ciltler damarları gösterecek kadar incelmiştir. Ciltte kızarma ve kaşınmalar vardır. Bazen yanma hissi oluşur.  Kötü şartlara hemen reaksiyon gösterir. Susuz olan cilt çok gerilir. Süt tarzı temizleyiciler ve hassasiyet giderici kremler kullanmalısınız.
  • Yağlı ciltlerin görünümü parlak ve yağlıdır. Gözeneklerinin içi açık ve dolu olur. Siyah noktalar ve sivilceler belirgindir. Problemsiz yağlı ciltler için jel tipi temizleyiciler kullanabilirsiniz. Yağlı hassas ciltler için su tipi temizleyiciler tavsiye edilir. Sivilceli ve akneli yağlı tipler için mutlaka dermatolog kontrolünde ilaç kullanılmalıdır. Sabun ve jel tipi temizleyiciler kullanabilirsiniz.
  • Olgun ciltler hücresel yaşam rtimleri azalmıştır. Deride incelme ve sarkmalar olur. Derin çizgiler ve cilt lekeleri oluşur.

[irp posts=”6065″ name=”Kuru Cilde Bakım Nasıl Yapılmalıdır?”]

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz