Ana SayfaUzmanlarUzman Önerileri İle Sıcaklardan Korunun

Uzman Önerileri İle Sıcaklardan Korunun

-

Soğuk kış ayları geçti ve soğuk havalardan, kardan, yağmurdan, çamurdan bıkan ve güneş görmek isteyen birçok kişi, uzun süredir beklediği güneşe kavuştu. Fakat her şeyde olduğu gibi, aşırı sıcak havalara da çok maruz kalmak insan sağlığına ciddi zararlar veriyor. Özellikle kalp hastası veya tansiyon hastası olanlar için sıcak havalar son derece tehlikeli. İşte sıcak havaların olumsuz etkilerinden kaçmak için uzman önerileri.

İşte bazı uzman önerileri:

Güneş en tepedeyken dışarıda olmayın

Güneşin en tepede olduğu saatler olan öğle saatleri, insan sağlığı için en tehlikeli sıcakların olduğu vakitler. Güneş tam tepedeyken altında kalmak cilde ciddi şekilde zarar vermesinin yanı sıra, kalp krizi, beyin kanaması gibi daha tehlikeli problemlere de yol açıyor. Bu yüzden, bu saatlerde dışarıda olmamak, sıcaklara karşı yapılan uzman önerileri arasında ilk sırada yer alıyor. 60 yaşın üstündeki kişiler saat 12-1 civarı mümkün olduğunca dışarıda bulunmamalı.

Vücudunuzu ara ara soğuk suyla ıslatın

Su içmek sıcaklara karşı uzman önerileri arasında çok önemli bir yer tutuyor. Özellikle yaz aylarında vücudun susuz kalması, başta baş ağrısı olmak üzere ciddi sorunlara yol açabiliyor.   Bu yüzden sık şekilde su içmek önemli. Fakat su ile işimiz sadece burada bitmiyor. Özellikle bilekleri ve enseyi kuru bırakmamaya ara ara ıslatmaya önem vermeliyiz. Bu şekilde kan akışını hızlandırabiliriz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz