Ana SayfaÇocuk GelişimiÜzgün Çocuklar Sorunlu Hayatlar Yaşar!

Üzgün Çocuklar Sorunlu Hayatlar Yaşar!

-

Sürekli olarak üzgün zaman geçiren çocuklar, gelecekte büyük sorunlarla karşılaşıyor.

Çocuklar ve Üzgün Olma Nedenleri

Çocuk sağlığı ve genel olarak tüm sağlık kriterleri arasında moral ve motivasyon gelmektedir. Yapılan araştırmalar da tamamen bunu kanıtlar niteliktedir. Yüzünden gülümseme eksik olmayan çocuklar ve sürekli somurtan çocuklar arasında büyük farklar tespit edilmiş durumda. Kendini üzgün hisseden çocukların temel nedeni olarak aile içi kopukluk ve bunun yanında kendini iyi ifade edememek geliyor. Kendini anlatmak ve tanıtmak her insanın gereksinim duyduğu bir konudur. Diğer yandan kendilerini ait hissetmedikleri yerlerde zaman geçirmek zorunda kalan çocuklar oldukça mutsuz ve keyifsiz. Okuldan eve gelen çocuk yemek yedikten sonra en az 30 dakika annesi veya babasıyla muhabbet etmesi gerekmektedir. Bunu sağlayamadıktan çocukların ne derece mutsuz oldukları ve neye kırıldıklarını anlamak mümkün değildir.

Yapı olarak en ufak bir konuda somurtan çocuklar olduğu doğrudur ama tedavisi mümkündür. Dış etkenlerden dolayı kendini yanlı hisseden çocuklarda çok rahat bir şekilde tedavi edilebilmektedir. Sürekli olarak görsel basın tarafından çocukların zihinleri kontrol altına alınmak istenirken, birde direk olarak çevresel etkenlerden ezilip, konuşamadıktan sonra kendilerini her zaman için başka noktalarda mutlu etmeye çalışacaklardır.

Kafasına takılan konuları anlatamayan, anlatmayan veya gerek duymayan çocukların genelinde görülen sıkıntılı ruh halidir. Bunun tespitini yapmak için suratına bakmak için yeterli bir adımdır. İstenilen sonuçlara yakın dereceler almak çocukları çok mutlu eder, ancak çabalarının boşa çıkması ve verdiği çabalar neticesinden bir karşılık görememesi daha büyük sıkıntılar doğuracaktır.

Çocukların Üzgünlüğünü Neler Geçirebilir?

Çocuklar en başta onlarla ilgilenilmesini isterler. Bazı çocuklar sadece dilediklerinin yerine getirilmesini bu olmadığı zaman aşırı tepki vererek yerine getirilmesini isterler. Bu neden her çocuk kendine özgü değerlere sahiptir. Yapılması gereken ilk tespit profesyonel yardım alıp alınmaması gerekliliğidir. Bu yardımla beraber kendilerini iyi hissettirecek adımların atılması için gereken ortam sağlandığında buna tepki vermemesi gerektiği öğretilmelidir. Her dakikanızı ayıramasanız da elinizden geldiği kadar bir zaman dilimini çocuklara ayırmak, kendilerini iyi hissetmeye yetecek değerlere dayanabilmektedir.

Üzgün Çocuklar Sorunlu Hayatlar Yaşar!Sizin için çocuğunuz hakkında fikir sahibi olmamak çok büyük bir yanlış ve eksikliktir. Geçen zaman içinde ihtiyaç duyduğu sadece maddiyat değil, manevi değerlerin eksikliğinin nedeni olarak da sizi sebep göstermekten çekinmeyecektir. Bahane üretmeyi seven çocuklar sürekli kendilerini eğlendirmek isterler, bu sürekli mümkün olmadığından kendini her zaman üzgün hissedip ona göre davranırlar.

Müzik ve spor gibi aktiviteler her zaman için olumlu yol kat edilmesine vesile olur. Gittiği salonda ya da kursta tanışacağı yeni insanlar vesilesiyle ufkunu açabilir ve zaman geçirmek isteyebilir. Birde herhangi bir yeteneğini keşfetmesi durumunda kendini çok iyi hissetmeye başlayacaktır. Çocuk sağlığıyla iç içe olan çocuklarda üzüntü nedenleri, ileriki yaşama yön verebilme potansiyeline sahiptir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz