Hamile Kadınların Dikkat Etmesi Gerekenler

Kadın sağlığının her saniye ve her adımda kontrol altında bulundurulması gerekir. Üstelik birde hamile kanılması durumunda sağlıkdurumlarının başka bir boyuta geçmesiyle direk olarak konu...
Ana Sayfa Moda Uzak Durulması Gereken 14 Kıyafet

Uzak Durulması Gereken 14 Kıyafet

-

Giysiler, kusurları gizleyebilir, güçlü yanınızı gösterebilir ve sizi daha ince veya daha uzun göstererek vücudunuzun oranlarını değiştirebilir. Bunun aksine, modellik yapanların bile çirkin görünmesine neden olan kıyafetler var.
Necibe.com, her kadının mutlaka kaçınması gereken eşyaları sizin için bir araya getirdi.

14. Bol Paça Pantolonlar

Bol paça pantolonlar vücudunuzu bölerek bacaklarınızı daha kısa gösterir. Ayrıca, bol pantolon giymek bacakları vücudunuza bir üçgenmiş gibi gösterir.
Gardrobunuzda bu eşyayı tutmak istiyorsanız, güzel bir şekilde ayak bileklerini açın ve bacaklarınızın uzunluğunu uzunluk katacak 7/8 pantolon modelini seçin.

13. Koyu Veya Soluk Elbiseler

Koyu veya soluk bir elbise bir torbaya benzer ve bu yüzden en ince vücut şeklini bile bozabilir. Çünkü bu elbiseler beklenmedik bir şekilde bolluk katar.
Belli bel oranlarına sahip elbiseleri tercih etmek daha iyidir, stilleri kadınsı olan, vücudunuzun güzel şekillerini geliştirecek tarzlar seçmelisiniz.

12. Kırpılmış Giysiler

Bugünün modern kırpılmış üstleri, kısa yelekleri ve ceketleri Instagram’daki Photoshoplu resimlerde harika görünüyor olabilir. Bununla birlikte, gerçekte ise, genellikle vücudun daha gizli kalması gereken kısımlarını açarlar. Çok azımız ideal düz karın kasları ile övünüyordur. Üstelik, kırpılmış giysilerde bir oturma pozisyonu alırsanız, vücudunuzun bu çıplak kısmı yağlı doku gibi görünecektir.
Eğer kendinize güvenmiyorsanız karnınızı örten kıyafetler satın alın ve sonraki plaj tatiliniz için kırpılmış stilleri bırakın.

11. Çizgili Pantolon

Çizgili pantolon, herhangi bir gardıropta çok zor bulunan bir eşyadır. Çoğu zaman, kalça ve popo bölgesinde çizgiler gerilir ve vücudunuz daha geniş görünür hale gelir.
Sıkı baskılar olmaksızın düz pantolonlar tercih edin. Bazı küçük grafik baskılar vücudun kusurlarını gizleyebilir. Dahası, bu öğe sizi kalabalıkta öne çıkarabilir.

10. Parlayan Kıyafetler

Küçük boncuklu bir bluz veya inci boncuklu bir süveter giymek kadar kötü bir şey yoktur. Ayrıca, parlak ve çok dikkat çeken bir bluz ,kadını zincir yelek giymiş bir savaşçıya benzetir. Dahası, genellikle sorunlu bölgelere parlaklık katar.
Bir kalabalığın içinde öne çıkmak istiyorsanız, parlak görüntülere sahip bluzlar yerine , göz renklerine uyan kıyafetler seçin. Bunu yaparak, kişiliğinizi artıracak ve ekstra güven kazanacaksınız.

9. Kötü Duran Takımlar

Genellikle kızlar pantalon takımında güzel görünüyorlar. Dokuların sıkılığı, kadınsı ve kırılganlığı vurgular.
Takım elbise, ölçümlerinize tam olarak uymalıdır, çok gevşek veya çok sıkı olmamalı. Daha uyumlu bir görünüm için tercihinizi tek renkte bir takıma verin. Bacaklarınızın daha uzun süre görünmesi için stilett’lerle görünümünüzü tamamlamayı unutmayın.

8. Büyük Baskılı Pantolonlar

Baskılı pantolonlar, tek renkli görünümü tazeler ve çeşitlendirir. Bununla birlikte, kumaş üzerindeki büyük baskılardan kaçınmak daha iyidir, çünkü silüet oranlarını kırmakta ve bacakları büyütmektedir.
Renkli eklerle bir tonlu pantolon seçin. Örneğin, kenarlardaki siyah şeritler bacaklarınızı daha ince gösterecektir.

7. Kontrast Renkler

Kıyafetlerdeki renklerin kontrast olması vücudun dikdörtgenlere bölünerek belden kalçaya kaba bir değişim kazandırır.
Bir renk düzeni seçerken gölgelikleri eşleştirmeyi deneyin. Bu kusurları gizlemenize ve vücudunuzun güçlü yönlerini göstermenize yardımcı olur. Dahası, üst ve alt kısımların her ikisinin de kötü görünmesini engelleyecektir.

6. Büyük Boy Kıyafetler

Büyük tişörtler, gelişi güzel kazaklar ve büyük boy ceketler pist modellerinde her zaman güzel görünüyorlar. Ancak diğer kadınlarda, bu tür kıyafetler başkasının gibi görünüyor, Bahaneler ise hazır : “Çamaşır makinesi süveterimi gerdi!” Veya “Ne kadar ince olduğuma bak!”
Vücudunuza ekstra ağırlık vermeyin. Kıyafetinize uygun bir kıyafet seçmek boyutunuza göre daha iyidir.

5. Soluk Kotlar

Mağazalar bu stilde kotlara çok yükleniyor. Ancak, onlardan kaçınmak sizin için daha iyi olacaktır. Karanlığın ışığa karşıtlığı sayesinde kalça daha büyük ve daha iri görünür.
Daha ince görünmek için tercihinizi tek bir tonda mavi kotlara verin. Daha hafif modeller için taşlanmış kotlar denemelisiniz.

4. Yatay Çizgili Kıyafetler

Son derece ince vücutlu bir kadın değilseniz, yatay çizgili giysiler sizi güzel göstermez. Ayrıca vücudunuza hacim katacaktır.
Kontrast çizgiler daha iyi görünecek ve şekli doğru şekilde vurgulayacaktıır. Örneğin, V yakalı çizgiler, göğüslerinizi ve zarif köprücük kemiklerinizi daha dikkat çekici kılar.

3. Büyük Baskılı Bluzlar

Büyük baskılar, vücudunuzu görsel olarak daha hantal hale getirip, bir kare gibi görünmesini sağlar. Dahası, baskı bazen gerilir veya kumaş yanlış yerleştirilir, böylece vücut oranlarını koruyamaz.
Örneğin, yaka üzerine parlak bir vurguyla tek tonlu bluzları tercih etmek daha iyidir. Ya da kemer üzerine veya bel bölgesine küçük bir baskı sağlayacak nesneler kullanabilirsiniz. Bu sizin daha ince görünmenizi sağlayacaktır.

2. Uzun Etek

Uzun etekler ince uzun boylu kızlarda hoş görünüyorlar. Bununla birlikte, kısa boylu kızlar bu eteklerde yaşından daha büyük görünebilirler.
Ayrıca, ebedi moda kuralını da unutmamalısınız: Vücudunuzun üst kısmını kapatırsanız, alt kısmı açmanız ve tam tersini yapmanız gerekir. Örneğin, uzun kollu kapalı bir bluz seçerseniz, kısa etek ile birleştirmenizin daha iyi olacağı anlamına gelir. Vücudunu tamamen kapatırsan, vücut zarafetini kaybeder.

1. Biçimsiz Hırkalar

Gergin kenarlı , belirsiz ebatlarda örme hırka kışın sıcak tutmak için idealdir. Genellikle bu model, belirsiz uzunluğu sayesinde bacakları kısaltır. Böyle bir hırkanın giyilmesi, bir kadını şekillendirilmemiş bir hayaletmiş gibi göstermekte son derece etkilidir.
Size uygun, özellikle omuz bölgelerindeki hırka türlerini seçmeye çalışın ve gevşek kolları olan kıyafetlerden uzak durun.

 

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı buraya yazın

Hamile Kadınların Dikkat Etmesi Gerekenler

Kadın sağlığının her saniye ve her adımda kontrol altında bulundurulması gerekir. Üstelik birde hamile kanılması durumunda sağlıkdurumlarının başka bir boyuta geçmesiyle direk olarak konu...

Eşinizi Anlayın…

Eşinizi Anlamaya Çalışmak Size Kendinizi Anlamanızı Kolaylaştırır. Aşkı, sevgiliniz veya eşiniz hakkında düşünmeniz gereken bazı şeyler. 1 İlk hareketi yapmayı düşünün. 21. yüzyıl, ama genelde...

Seni Yeneceğim ” HAYAT “

Seni Yeneceğim “ HAYAT ” Hayat her zaman bize pembe pamuk şekeri tadında görünmez. Bir sürü inişler, çıkışlarla karşı karşıya kalırız. “Düşmem” der düşeriz, “Şaşmam”...

Sapyoseksüel Bir Kişi İle Çıktığınızı Gösteren 7 İşaret

Sapyoseksüel Bir Sevgiliniz Varsa Zekanız Onaylıdır! Bulunduğunuz kişiyle neden çıktığınızı her zaman tam olarak belirleyemeyebilirsiniz, ancak büyük olasılıkla, diğerlerinin sizi başlangıçta onlara çeken özelliklerine...

Kadınlar Nasıl Anlaşılır?

Kadınlar Nasıl Anlaşılır?Erkekler ve kadınlar eşit muamele görmeyi hak ederken, meselenin gerçeği, iki cinsiyet arasında belirli toplumsal farklılıklar olmasıdır. Bu makale size bu temel...