Ana SayfaModaUykuda Güzelleşmek Diye Bişey Var Mı?

Uykuda Güzelleşmek Diye Bişey Var Mı?

-

Uykuda güzelleşmek diye bir terimi daha önce de duydunuz mu bilemeyiz ama uzmanlar bunun mümkün olduğunu iddia etmekteler. Hem de bu gün içeriğimizde size sözünü edeceğimiz bu yöntem oldukça zahmetsiz ve kolay…  Bunu uygulayarak neredeyse hiçbir şey yapmadan da güzelleşebileceğinizi göreceksiniz. Yani her gece ihtiyacınız olan uykuyla…

Uzmanlara göre geceleyin uyurken vücudumuz yenilenmekte ve organlarımız tazelenmekte.  Üstelik de gece uykusunda her bir organın yenilendiği ayrı bir saat aralığı var.  Üstelik bu sürecin karanlık odada geçmesini de salık vermekteler. Bunun sebebiyse bazı hormonların karanlıkta salgılanıyor oluşu.

Cilt Hangi Saat Aralığında Yenileniyor?

Örneğin yukarıda ki anlatım göre cildin yenilenme saati 23;00 ila 04;00 saatleri arasında. Ayrıca bu süreç 01;00 ila 03;00 saatleri arasında hızlanıyor. Yanı sıra bu döngüyü yatmadan önce içtiğiniz bir bardak su korkunç derecede destekliyor. Eğer cildinizin yenilenerek tazelenmesini istiyorsanız yatmadan önce mutlaka bardak su içmelisiniz. Ek olarak yine uzmanlar kesinlikle makyajlı ve temizlenmemiş bir yüzle yatmamanız gerekliliği konusunda ısrarcılar.  Yoksa insan cildi nefes alamıyor.

Yine bu yapacaklarınıza ek olarak retinol A zengini kremlerden yüzünüze sürdüğünüzde cildiniz bayram edecek diyebiliriz. Zira bu uygulamayla cildiniz kolajen açısından zenginleşecektir. Bu arada şunu da ekleyelim 30 yaşına kadar cildiniz her ay gençleşen cilt, 30 yaşından sonra bu rutini kaybediyor bilesiniz. Bu yüzden gündüz cilt temizliğinize, cilt kremlerine önem verdiğiniz kadar geceleyin yapabileceğiniz bu tür uygulamaları da hayatınıza katmanızı öneririz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz