Ana SayfaDekorasyonTuz Lambası Kullanmak İçin 7 Neden

Tuz Lambası Kullanmak İçin 7 Neden

-

Himalaya tuzundan yapılan tuz lambaları (kaya tuzu lambası da var), evlerde ve iş yerlerinde negatif iyon jeneratörü olarak kullanılıyor. Tuz lambaları, havada bulunan zararlı molekülleri çekerek temizler ve özellikle astım rahatsızlığı olanlar için temiz bir ortam sağlamaya yardımcı olur. Tuz lambası ne işe yarar diye merak edenler için, işte tuz lambalarının faydaları;

1-) Havayı Arındırır
Havada bulunan kir, toz ve zararlı molekülleri temizler. Sigara dumanı da dahil, havayı arındırmayı sağlar.

2-) Radyasyonu Azaltır
Hepimizin evinde, televizyon, bilgisayar, tablet, cep telefonu gibi elektromanyetik radyasyonlar yayan cihazlar mevcut. Tuz lambaları, evin içindeki radyasyonu ve negatif iyonları azaltmaya yardımcı olur.

3-) Solunuma İyi Gelir
Gece uyuduğunuz odada tuz lambası bulundurmak, nefes problemleri ve astım rahatsızlığı olanlara çok iyi gelir. Tuz lambasının temizlediği odada nefes almak çok daha kolay olacaktır.

4-) Horlamayı Azaltır
Gece yatak odasında tuz lambası bulundurmak aynı zamanda horlamayı da azaltır. Horlamanın pek çok farklı sebebi olsa da, kirli havadan kaynaklı horlamaları azaltmakta tuz lambaları etkilidir.

5-) Pozitif Bir Ortam Sağlar
Havadaki negatif iyonları temizleyen tuz lambasıevin içinde olumlu bir enerji yayar ve stresi azaltmaya yardımcı olur.

6-) Ruh Sağlığına İyi Gelir
Turuncu ve huzur verici görünümü ile evin bir köşesinde duran tuz lambası, sakinleştirici bir etkiye de sahiptir ve stres, heyecan, anksiyete gibi durumlara karşı yardımcıdır.

Tuz Lambası Kullanmak İçin 7 Neden

7-) İyi Bir Gece Uykusuna Yardımcı Olur
Negatif iyonlardan arındırılmış temiz bir hava sağlayan, sakinleştirici bir etki ve stresi önleme özelliklerine sahip olan tuz lambası, geceleri iyi bir uyku için yararlıdır.

Tuz lambalarının burada sıraladıklarımızdan başka faydaları olduğu da iddia ediliyor. Tuz lambası nasıl kullanılır diye merak ediyorsanız, hazır aldığınız tuz lambasının fişini prize takmanız yeterli olacaktır. Hiçbir yan etkisi bulunmayan tuz lambalarının faydalarını bir kenara koysanız bile, sadece şık ve huzur verici görünümü için kullanılabilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz