Ana SayfaKişisel BakımTüy Alma Yöntemleri

Tüy Alma Yöntemleri

-

Kadınların hayatı boyunca kurtulmak istedikleri tüylere çözüm alternatifleri, teknolojinin de ilerlemesiyle çeşitlenmiştir. Tüylerden kurtulmak için iki seçim şansınız vardır; kökünden ve yüzeyden tüy alma.

Kökünden tüyleri almak içinden de çok çeşitli yöntemler geliştirilmiştir. Kökünden alınan tüyler, daha uzun sürede çıkar, pürüzsüzlük sağlar ve uzun vadede azalır. Ağda, tüyleri kökünden alan en eski yöntemlerdendir. Dezavantajları kısa tüyleri alamaz ve can acıtır. Epilasyon aletleri de, bu çeşitlerden biridir. Yeni teknolojilerle beraber, yüz gibi hassas bölgelerde bile kullanılmaya başlamış, tüyleri de incelttiğinden tercihlerde üst sıraları almıştır.

İple tüy alma, uzun süren bir işlem olduğundan genelde yüz bölgesinde kullanılır. Lazer epilasyon, deri altındaki tüyleri yakarak, uzamasını engeller. Yaklaşık üç ay boyunca pürüzsüz bir cilde sahip olursunuz. Ancak sarı tüyleri bu ışınlar görmeyebilir. Yüzeysel tüy alma yöntemleri (jilet gibi) ise kısa vadeli çözüm olduğu için, kadınların çok tercih etmediği bir yöntemdir.

Dermatologlardan destek alarak, kendi cilt ve tüy tipinize göre size uygun alma yöntemlerine karar vermelisiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz