Ana SayfaSaç BakımıTürk Kahvesi İle Saç Rengini Koyulaştırın

Türk Kahvesi İle Saç Rengini Koyulaştırın

-

Saçlarınızı evinizde doğal bir şekilde olduğundan çok daha koyu bir hale getirmeyi istiyorsanız eğer yine bu yöntem çok iyi olacaktır. Kahve telvesini kullanarak bu yöntemi uygulayabilirsiniz ve bunun en güzel faydası da saç boyalarının çeşitli kimyasal zararlarına maruz kalmazsınız.

Yine saçları koyulaştırmak için birçok yöntem vardır. Ancak kozmetik olarak kullanılan yöntemler saçlarınıza faydadan çok zarar verebilmektedir. Veya geçici bir çözüm olabilmektedir. Saç renginiz bir süre sonra tekrardan açılabilmektedir ki bunun en çok zararını da siz görürsünüz.

Bu yüzden sizlere %100 doğal olan yöntemlerimizden bahsetmek istiyoruz. Kahve telvesi ile saç koyulaştırmanın püf noktalarını şimdi sizlere anlatacağız.

Saç Rengi Koyulaştırma Yöntemi

Saç renginizi koyulaştırmak için ihtiyacınız olanlar saç kremi, kahvenin telve kısmı ve lavanta yağıdır. Evet bütün malzemelerimiz bunlar. Ayrıca bu malzemeler çok kolay bir şekilde ucuza temin edilebilen malzeme çeşitleridir. Malzeme listemiz;

  1. İki çorba kaşığı kadar saç kremi
  2. Bir çorba kaşığı da kahve telvesi
  3. Birkaç damla da lavanta yağı
  • Yine bunların uygulanma şekline gelecek olursak saç kremi beraberinde kahvenin telvesini karıştıracaksınız.
  • Sonrasında karışımın içerisine lavanta yağı katabilirsiniz. Lavanta yağını katmamızdaki sebep bu karışım kötü kokabilir. Ayrıca lavanta yağı saçlar için zaten faydalıdır.
  • Karışımı yine saç derinize uygulayarak masaj yapın. Sonrasında saçlarınıza da sürebilirsiniz.
  • Karışımı saçlarınıza sürdükten sonra başınıza havlu sarabilirsiniz ve yarım saat böyle beklemelisiniz.
  • Bekledikten sonra ılık su ile saçlarınızı güzel bir şekilde yıkayın.
  • İsterseniz şampuan kullanabilirsiniz ama şampuanın doğal olması gerekiyor. Kimyasal içeren şampuanları bu karışımın üzerine denemeyin.

Doğal şampuanları da çeşitli aktarlardan rahatlıkla temine edebilirsiniz.

Maskeye Alerjiniz Var Mı?

Bu karışımın saçlarınıza birçok faydası vardır. Hem saç renginiz koyulaşacaktır. Hem de saçlarınız daha parlak, daha gür ve canlı olacaktır. Ayrıca saçlarınız için beslenme açısından da önemli oranda faydalıdır.

Saçlarınızı koyulaştırma işlemini yani bu maskeyi ayda bir kez uygulayabilirsiniz. Veya ayda iki kez de farklı zamanlarda uygulamanız mümkündür. Ayrıca herhangi bir alerjiye de maruz kalmazsınız çünkü bunlar doğal ürünlerdir. Fakat saç kremine karşı alerjiniz olabilir. Bunun için karışımı hazırladıktan sonra bileğinize bir miktar sürün. Eğer orada kızarma benzeri bir şeyler oluşursa sizin bu karışıma alerjiniz var demektir ve uygulamayın. Bunlara mutlaka dikkat etmelisiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz