Ana SayfaBeslenmeHer Lokması Şifa Besinler

Her Lokması Şifa Besinler

-

İnsanoğlu zorunlu olarak beslenmek zorundadır, kaliteli ve yararlı besinlerin hepsini sizler için bir araya topladık.

Sağlıklı Beslenme

Sağlıklı beslenme bedenimizin günlük protein, karbonhidrat ve yağ değerlerini her gün, yeterli miktarda karşıladıkça sürdürülebilir. Ayrı olarak mineral ve vitamin dengesi korumak çok önemlidir. sağlıklı beslenme alışkanlığı kazanmak sandığınız kadar zahmetli ve para gerektiren bir eylem değildir. Sadece yapmanız gereken bünyenizin ihtiyaç duyduğu eksikleri içinde barındıran besinleri tercih etmek. Bu adım hem daha sağlam bir gelecek hem de sağlıklı yaşam için en temel kuraldır.

Sağlıklı Beslenme Çeşitleri Nelerdir?

Hayatımızın her alanında olduğu gibi bu konuda kendi içerisinde dallara ayrılmaktadır. Sağlıklı beslenme çeşitleri daha çok taktiksel çalışmalaradır. Azar azar ve sık bir şekilde öğün tüketmek oldukça getiri sağlayacaktır ve sağlıklı beslenmeyi alışkan haline getirmek için yapılması gerekenlerin altın kuralıdır. Yılların klişesi olan 3 beyaz tabirini uygulamakta oldukça yararlıdır. Tuz, un ve şekerden uzak durmak daha çabuk adapte olmanıza yardımcı olacaktır. Tam tahıl olarak adlandırılan besinler, süt ürünleri, sebze ve meyve tüketmek te bünyenizi dengeye sokacaktır. Yapmanız gerekenler bu kadar basitken neden sağlıklı yaşamı elinizin tersiyle itesiniz ki?

Her Lokması Şifa Besinler

Beslenmek, tüm insanoğlunun ortak ihtiyacı olarak kabul görmek zorunda olduğu bir aktivitedir. Peki hem yemek yiyip hem şifa bulmak istemez miyiz? Bu yazımızda yedikçe lezzetinden kendimizi kaybettiğimiz yiyeceklerden nasıl daha fazla beslenebiliriz onu öğreneceğiz. İnsan sağlığını tehdit eden fast food ve benzeri yiyeceklerden uzak durmak en basit sağlıklı yaşam stili olsa da bahsetmekte yarar var.  Her besinin kendine has bir yararı var. Kimi gençleştirir, kimi zekaya iyi gelir kimi ise göze fakat bunları bilerek tüketmenin eksikliğini hissettiğimiz taraflarımızı kapanmasında neden kullanılmasın? Bu listemiz erkek ve bayan sağlığı açısından en çok faydalı yiyeceklere değineceğiz.   

Faydalı Besinler Arasında En Çok Tercih Edilenler Nelerdir?     

İnsan sağlığı denildiğinde karşımıza çıkacak olan ilk yiyecek tabi ki balıktır. Bu hayvanda bulunan bol miktardaki omega-3 yağı binlerce derde deva oluyor. Derdiniz olmasa da tüketin. Başta kronik hastalıkların en hızlı doğal yöntemi budur. İltihap ve benzeri tüm mikropların yok olmasında baş rol oynamaktadır. Üstelik böyle kaliteli ve doğal yağlar tükettikçe mutluluk hormonunuz hiç düşmeyecektir ve stres gibi kötü etkilerden daha uzak yaşamanızı sağlayacaktır. Diğer besinlerimizin başında karnabahar, brokoli gibi seçenekler karşımıza çıkmaktadır. Ek olarak özellik ile lahana ve mor lahana gibi sebzeler tüketmek akciğerden mide kanseri ile mücadeleye kadar uzanan bir pergel üzerinde faydalana bilmektesiniz. Brassica gibi sebzelerden en yüksek performansı buhar ile pişirildiklerinde elde ederseniz, haşlamak yerine buharda kaynatmak tüm değerleri ile tüketilmesini sağlamaktadır. Kırmızı meyvelerin ne kadar kıymetli mineral ve vitaminler içerdiğini duydunuz mu?  Ayrıca hepsinin doğasından gelen antioksidan özellikleri ile yaşlanmaya karşı tedbir olduklarını? Bu meyveler tam manası ile şifa depolarıdır. Dünya üzerindeki tüm anti-aging derecelendirmeleri sonucunda kırmızı meyveler tam not aldılar. Diğer bir şifa kaynağımız, neredeyse her alanda karşımıza çıkan zeytinyağı. Direk olarak kalp dostu olan bu yağlar, aynı zamanda bazı kanser türlerine karşı bir oto kontrol geliştirdiği de son zamanlarda karşımıza çıkan bilgiler arasında. Tek dikkat edilmesi gereken nokta ise, kesinlik ile tüketilen miktarın ayarlı olması gerekmektedir. İnsan sağlığı adına en sağlıklı besinleri tüketmek gelecek yaşlarınız için hayati önem taşımaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz