Ana SayfaCilt BakımıToz Kil Maskesi Nasıl Yapılır?

Toz Kil Maskesi Nasıl Yapılır?

-

Bildiğimiz gibi kil geçmişten günümüze birçok güzellik amacıyla kullanılmaktadır. Günümüzde bile popülerliği kaybetmeyen kil maskeleri özellikle yağlı ciltli olan insanlar tarafından çok alınmakta ve çok kullanılmaktadır. Çünkü kil maskeleri kuru ciltler için kullanılıra kurutucu özelliğinden dolayı kuru ciltlilerin yüzünü pul pul dökecek hatta egzamaya kadar giden istenmeyen sorunlar çıkaracaktır.

Kil maskeleri her yerde bulunmakla birlikte çoğunu şekli farklıdır. Bazıları macun kıvamında bazıları toz bazıları da çakıl gibi katı halde bulunur. Bu çakıl killer aslında en doğal ve en işlem görmemiş killerdir. O yüzden bu çakıl killer alınıp toz haline getirilmelidir. Öncelikle bu katı haldeki killer bir  kasedeki suyun içine konularak birkaç saat gerekirse daha fazla yumuşamaları için bekletilmeye bırakılmalıdır.

Daha sonra bir kaşıkla suyun içinde bastırarak eritmeye çalışılır. Eriyerek dağılan killer toz haline gelir daha sonra su içinde kaşıkla karıştırılarak macun kıvamına getirilir. Böylece kil maskenizi kendi ellerinizle hazırlamış olup daha sonra yüzünüze sürerek kullanabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz