Ana SayfaKişisel BakımTırnak Nasıl Törpülenir

Tırnak Nasıl Törpülenir

-

Kadınların güzel görünmesi için önemli bir aracı olan tırnak bakımı sağlık açısından da oldukça önemlidir. Kadınların tırnakları konusunda en sık şikâyet ettiği konu ise tırnak batmasıdır. Çoğunlukla yanlış törpülenen tırnakların bir sorunu olan tırnak batması tırnakların düzgün bir şekilde törpülenmesi ve kesilmesiyle giderilebilir.

Bakıma önem veren kadınların tırnaklarına özen gösterdiği bilinmektedir. Fakat tırnakların törpülenmesinde tırnak tipleri ve el şekilleri de oldukça önemlidir. Genellikle ince ve uzun tırnağa sahip olan kişilerin tırnak uzatması pek istenilmez düz bir şekilde kesilen tırnaklar yine kavisli olarak törpülenmelidir. Geniş bir el ayası ve kısa parmaklara sahip kişilerin ise tırnaklarını oval bir şekilde törpülemesi gerekir.

Törpüleme işleminden önce 5-10 dakika sabunlu ve sıcak suda tırnaklar bekletilmelidir. El tırnakları dışında ayak tırnakları törpülenirken dikkat edilecek en önemli unsur ise tırnakların yan kısımlarının sivri ve uzun olmamasıdır çünkü bu şekilde törpülenen tırnakların batma riski daha yüksektir. Törpüleme işlemi kesinlikle temiz koşullarda yapılmalıdır. Kadınlar tırnak bakımlarını kişisel aletleriyle yapmaya özen göstermelidir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz