Ana SayfaBurçlarTerazi Burcunun Genel Özellikleri

Terazi Burcunun Genel Özellikleri

-

Terazi Burçları venüs gezegeninin etkisi altındadır. Güzellik ve sevgi venüs gezegeninin etkisi ile ortaya çıkar. Hava grubundan olan terazilerin hayatında negatiflikler hakimdir. Dengeli ve güçlü bir kişiliği olan teraziler ölçülü yaşam sürerler. Saygılı ve zarif olmaları toplumda çok beğenilmelerini sağlar.

Terazi Burçlarının en büyük hedefi seviyeli dostluklar kurmaktır. Bunun için ilişkilerine önem verirler. Dost seçerken ince eler sık dokurlar. Dostlarında samimiyet dürüstlük ararlar. Düzenli bir yaşam kurmak için mücadele ederler. Düzensizlik ve dağınıklığı sevmezler. Denge hayatlarının her noktasına nüfus eder.

Terazi Burçlarının en kötü huyu gösteriş meraklısı olmalarıdır. Bu özellikleri nedeniyle çok eleştiri alırlar. Toplum tarafından bazen itici bir kişilik olarak görülürler. Cuma teraziler için güzel bir gündür. Önemli başarılara bugün imza atarlar. Önemli kararları bugün almaları tavsiye edilir. 2, 6, 16, 432, 9763 sayılarının önemi teraziler için büyüktür.

Terazi Burçları opal taşı temsil eder. Renk olarak açık pembe, açık mavi ve turkuaz renklerini tercih ederler. Terazi kadınına alınacak en güzel çiçek pembe krizantem ve pembe güldür. Terazi erkeklerinin başını gerdenya, yasemin ve orkide ile döndürebilirsiniz. Teraziler müzik olarak romantik parçaları dinlemeyi severler. Teraziler genelde böbrek, üreme, baş ağrısı, göz hastalıkları ve umbago hastalıklarını çekerler. Bu hastalıklardan çok şikayet ederler.

Terazi Burçları kova ve ikizler ile çok iyi anlaşabilir. Koç oğlak ve Yengeçlerle anlaştığı çok nadir görünmüştür. Terazi Burçları müzisyen, ressam, heykeltraş, şairlik ve el sanatları gibi sanatsal ve edebi meslekleri çok rahat yapabilirler. Çiçekçilik, parfümcülük, terzi gibi işlerde de başarılı oldukları görülür. Mühendis ve hukukçu gibi iş ahlakı ve disiplin gerektiren meslekleri de yapabilirler.

Terazi Burçundan olan birçok ünlü vardır. Nurseli İdiz, Turgut Özal, Rahmi Koç ve Hülya Avşar terazi burcundan olan yerli ünlülerimizdir. Cervantes, Jimy Carter, Oscar Wilde terazi burcundan olan yabancı ünlülerdir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz