Ana SayfaKişisel BakımTen Renginizi Bronzlaştırmak İçin Bitkisel Öneriler

Ten Renginizi Bronzlaştırmak İçin Bitkisel Öneriler

-

Tatlı bir esmerlik için yazın güneşin altında saatlerce kalmak ya da solaryuma gitmek için hem maddi hem de sağlık yönünden kayba uğramak artık son buluyor. Bronz görünüm çoğu kadının en büyük isteklerinden bir tanesi ancak bu görünümü elde etmek için güneşin zararlı ışınlarına maruz kalmak ya da solaryumun sağlıksız ortamında bu görünüme kavuşma isteği ile zararlı ışınları almadan da istenilen bronz görünüme kavuşmak mümkün. Hem de sağlıklı yollarla. Bitkisel yağlar ve doğal besinler ile hem istenilen bronz görünüme kavuşmak hem de bu sayede cildin yeniden canlanmasını sağlamak sadece birkaç bitkisel yağ ile mümkün olabiliyor. Doğal bronzlaştırıcı yağlardan ceviz ve susam yağı en çok tercih edilen bitkisel yağlardan. Bunları her yerde bulmak mümkün ve kullanımları da oldukça zahmetsiz.

Doğal Yağlar İle Nasıl Bronzlaşılır?

Güneşin zararlı ultraviyole ışınlarına maruz kalmak hücre ölümüne yol açarken aynı zamanda cildin hızla yaşlanmasına ve nem dengesini kaybetmesine sebep oluyor. Ayrıca tatil sonrası oluşan yanık izleri de kötü bir görüntü oluşmasına sebep oluyor. Bu sebeple doğal bronzlaştırıcı yağlar tercih edilmeli ve hem korunarak hem de daha kalıcı bir bronzluk elde edilerek bunun keyfi yaşanmalıdır. Doğal bronzlaştırıcı yağlardan özellikle ceviz ve susam yağı ciltte bulunan renk pigmentlerinin rengini değiştirirken cildi onarıyor ve elastikiyetinin artmasını sağlıyor.

Ekolojik Güneşlenme ile Doğal Bronzlaşma

Ekolojik güneşlenme için öncelikle uzmanlar tarafından belirtilen saatlerde güneşlenme için dışarı çıkılmalı ve özellikle öğle saatlerinde güneş ışığından korunma sağlanmalıdır. Bu şekilde sağlıklı ve acısız bir bronzluk elde etmek mümkün olacaktır. Ayrıca doğal bronzlaştırıcı yağlar ile ekolojik güneşlenme bir arada yapılırsa bronz görünümün süresi daha da uzayacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz