Ana SayfaMakyajTen Rengine Göre Doğru Bronzer Seçimi

Ten Rengine Göre Doğru Bronzer Seçimi

-

Bronzer tercihi son yıllarda makyaj severlerin severek kullandığı bir ürün olmuş ve makyaja yeni bir soluk kazandırmıştır. Bronzer makyaja son dokunuşları yapar ve farklılık katar. Cilde bronz görünüm verir , yüzü gölgelendirme, cilt rengini ısıtma, yüzü boyutlandırma ve kontür için tercih edilir. Doğal ve sentetik kıllardan oluşan bronzer fırçası kullanmak etkili sonuç almanızda size yardımcı olacaktır. Çünkü doğru teknikler ve malzemelerle yapılan makyaj çok daha etkili ve güzel görünmenizi sağlar.

Doğru Şekilde Uygulanan Bronzer Teknikleri

Şakak kenarlarına, elmacık kemiklerinin hemen altındaki boşluk kısmına, çene kemiğinin bittiği kısımdan çeneye doğru ve burun kanatlarından göz pınarlarına doğru düz bir çizgi şeklinde bronzer kullanılarak cilde yedirilir. Böylece cilt tonlamalarını doğru şekilde yapmış olacaksınız. Boyun kısmına da uygulayabilirsiniz. Özellikle dikkat etmeniz gereken bronzer sürdükten sonra iyice dağılımını sağlamanız olacaktır.

Özetle aydınlatıcı kullandığınız yüz bölgenizin dışındaki yerlere bronzer , bronzer kullandığınız yüz bölgesinin dışında kalan bölgeye de aydınlatıcı uygulamalısınız.  Aydınlatıcı cilde T şeklinde uygulanıyor.

Bronzerler sadece yaz aylarında kullanılır gibi bir algı oluşmuş olsa da her mevsim bakımlı görünüm için tercihler arasında yer alır.

Bronzer kullanırken ten rengi ve cilt tipinize göre tercihler yapmalısınız. Aksi takdirde doğallıktan çok uzak kötü bir görüntü oluşturursunuz.

Yağlı Cilt tipine sahip bayanlar ışıltılı, parlak ve kremsi bronzerlerden uzak durmalıdırlar. Pudralı bronzerler tercih edebilirsiniz.  Kuru ciltler ise kremli bronzerler tercih edebilirler.

Açık Tenlerde Bronzer Seçimi

Doğal ve açık şeftali tonlarında bronzer kullanmalıdırlar. Açık kahverengi tonları da önerilir. Sarışınlar ise açık ve pembe tonlarında bronzer kullanabilirler.

Koyu Tenlerde Bronzer Seçimi

Esmer bayanlar için koyu ve çikolata tonlarında bronzer tercih etmelidirler.

Buğday Tenlerde Bronzer Seçimi

Koyu olmayan toprak ve bakır tonlarında bronzer tercih etmelidirler. Ayrıca bronzer tercihiniz ışıltılı olmamalıdır. Aksi halde kirli bir görünüm oluşacaktır.

Bronzerin Kullanımı

Elmacık kemiklerinin altına, alın kenarlarına, şakaklara, burun kenarlarına ve çeneye uygulanarak cilde canlı bir görüntü sağlar. Ten renginizden 2 ton koyu bronzer tercih etmelisiniz.

Makyaj yapımı sırasına göre aydınlatıcı, allık ve bronzer uygulanır.

Bronzer Çeşitleri

Toz, Pudra ve Likit bronzer çeşitleri bulunmaktadır. Işıltılı, mat ve transparan olarak üç çeşit bronzer vardır.

Işıltılı Bronzerler: Yüzün sadece belli kısımlarına aydınlık vermek için uygulanır.

Mat Bronzerler: Parlaklık verir, kontürlemek için kullanılır.

Transparan Bronzerler: Doğal görünümden yana olanlar için tercih edilen bronzerler arasındadır.

Tıpkı fondöten ve allık çeşitlerinde olduğu gibi bronzerlerin de farklı formüllerde üretilen çeşitleri bulunmaktadır. Bunlar; Pudra formlu, mineralli, krem formlu, köpük formlu veya jel ve sıvı formlu olarak karşımıza çıkmaktadır. Siz hangi cilt tipine sahipseniz o cilde uygun formuna kullanmalısınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz