Ana SayfaDiyetTarçın Diyeti Nasıl Yapılır?

Tarçın Diyeti Nasıl Yapılır?

-

Sağlık sorunu olmayanlar için son yıllarda tarçın diyeti fit görünüme kavuşmak isteyenlerin ilk sırada tercih ettiği diyetlerden biridir. Yapılan araştırmalara göre özellikle Tip-2 diyabet hastası olan kişilerde kan şekeri seviyesini düzenleyip bunun yanı sırada trigliserid, kolesterol ve kan seviyelerinde düşüş sağlamakta olup iyi huylu kolesterol seviyesini yükseltir ve kilo kontrolünü dengelemek için etkili olduğu görülmüştür. Her gün düzenli olarak bir miktar tarçın tüketen kişilerin kan şekeri oranlarında düşüş ve kilo değerlerinin kontrollü gittiği gözlemlenmiştir.

Zayıflamak İçin Tarçın Çayı

Dünya Sağlık Örgütü’nün de onayladığı her gün bir çay kaşığı tarçın tüketerek kendinizi daha tok hissedebilir ve aniden ortaya çıkan tatlı krizlerine bir son verebilirsiniz. Karbonhidrata olan açlığı gidermek ve kan şekeri seviyesini dengelemek için içerisinde uçucu yağlar bulunan 2 tane çubuk tarçın veya toz tarçını 1 litre içme suyunun içerisine koyun ve rengini salıncaya kadar bekleyiniz ve gün içerisinde sıklıkla tüketiniz. Çubuk tarçını ılık suda 15 dakika boyunca demleyerek çayını içebilir, siyah veya her çeşit bitki çayının içine ekleyip bir süre beklettikten sonra tüketebilirsiniz.

Tarçın çayını tüketerek metabolizmanız hızlanır ve karbonhidrattan uzak durarak sebze ve protein ağırlıklı beslenerek hafif egzersizle metabolizmanızın hızlanmasını destekleyebilirsiniz. Zayıflama üzerine olan etkisi dışında tarçının kas ve eklem ağrılarına iyi geldiği, tansiyonu düşürdüğü de gözlenmektedir. Hipertansiyonu olan hastalar hem tansiyonlarını hem de kan şekerini dengelemek için tarçın çayını tüketebilirler. Eğer hipotansiyon hastası iseniz gün içerisinde tükettiğiniz tarçın çayının miktarına dikkat etmelisiniz. Tarçını kan şekerini dengelemek başta olmak üzere, et yemeklerine ve şekerin zararlarını en aza indirmek için tüketeceğiniz tatlılara ekleyebilirsiniz. Aynı zamanda tarçının gaz giderici özelliği de bulunmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz