Ana SayfaModaTantrik Masaj Nedir, Seks Hayatınıza Nasıl Yardımcı Olabilir?

Tantrik Masaj Nedir, Seks Hayatınıza Nasıl Yardımcı Olabilir?

Tantrik masajı hakkında bilmeniz gereken her şey.

-

Diğer masajlar gibi Tantrik masajı da bir ölçüde ağrınızı hafifletir ve stresini azaltmak için kaslarınıza doğru miktarda basınç sağlar. Ancak geleneksel masajın aksine, farklı bir deneyimdir.

Bu masaj şekli, bedensel, zihinsel, duygusal, cinsel ve hatta psikosomatik olup olmadıklarına bakılmaksızın modern insanın karşılaştığı tıkanıklıkları ortadan kaldırmaya çalışır.
Danimarka’da bulunan Tantra Tapınağı’nın kurucularından Ulrik Adinatha, genellikle kıyafet giyilmediğini söylüyor. “Vücudunuzda birçok farklı tepki yaşayabilir ve masaj sırasında duygu ve düşünceleriniz olabilir.” diye paylaşıyor. Tüm tepkilerin eşit derecede hoş karşılandığı ve soru sormakta veya yol boyunca hissettiklerinizi paylaşmakta özgür olduğunuzu belirtiyor.
masaj
Peki bu masaj türünün avantajları nelerdir? Bu deneyimden elde edilecek nir çok fayda bulunmaktadır. Bunlardan bazıları aşağıda yer almaktadır;
  • Sağlığın ve canlılığın iyileştirilmesi,Cinsel Yaşamınıza Zarar Verebilecek AlışkanlıklarCinsel Yaşamınıza Zarar Verebilecek Alışkanlıklar
  • Erkek ve kadınlarda yaygın cinsel işlev bozukluklarının tedavisi,
  • Engellenen (veya takılmış) duyguların hafifletilmesi,
  • Memnuniyet ve sevincin yetiştirilmesi,
  • Ruhsal uyanış ve gerçekleştirmenin ateşlenmesi,
  • Orgazm ve zevk potansiyelinin iyileştirilmesi,
  • Zihnin temizlenmesi,

  • Stresin azaltılması,
  • Rahatlamanın teşvik edilmesi,
Gerçek tantrik kurallarına uyan bir uygulayıcı bulmak çok önemlidir, çünkü burada insanlar kendi tarzlarında yapabilir ve aradığınız şey bu olmayabilir. Yetenekli ve iyi eğitimli bir terapistten beklediğiniz ve beklemeniz gereken üç temel bileşen bulunmaktadır.
Enerjik bir güç : Yetenekli bir uygulayıcının enerjiyle ilgili iyi bir anlayışa sahip olması gerekir. Bunu nasıl algılayacağı, nasıl çalıştığı, nasıl kontrol edileceği ve enerjinin nereye gitmek istediği konusunda farkındalık sahibi olmalıdır.
İyileştirme hedefi : Harika ve özgür bir yan ürün olmasına rağmen orgazm birincil amaç olmamalıdır. İlk ve en önemlisi vücuttaki enerji tıkanıklıklarının giderilmesi ve ruhun canlandırılması için iyileştirici bir tedavi olmasıdır.
Koruma : Bu, cinsel enerjinizin korunup saklanmadığı ve daha iyi bir şey için kullanılmadığı anlamına gelir. Dolayısı ile cinsel enerjinizi açığa çıkarmak kolaylaşacaktır.
Tantrik masaj herkes için olmasa da, kesinlikle önemli bir güce sahiptir ve çoğu insan için yararlı bulunmuştur. Adinatha’nın dediği gibi, “Bir tantra masajı terapi değildir, ancak her türlü iç tıkanıklık ve eski travmaları derinden iyileştirir, yeni enerji ve perspektif verir.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz