Ana SayfaSaç BakımıSüt ve Bal İle Saçlarınızı Şımartacak Bakım

Süt ve Bal İle Saçlarınızı Şımartacak Bakım

-

Saçlarımız kadınların oldukça hassas olduğu bir noktadır. Yine yüzünüzde her hangi bir problem oluştuğu takdir de çok telaşlanıyorsanız saçlarınız içinde telaşlanmalısınız. Saçlar her daim bakıma ihtiyaç duyarlar. Özellikle de saçlarınız için yapabileceğiniz özel bakımlar ile onları şımartabilirsiniz. Saçlarınız döküldüğünde erkekseniz pek problem olmayabilir ancak eğer kadın iseniz bakımsız olarak algılanırsınız ve insanların gözünde yanlış algıya sebep olur. Maalesef günümüzde böyle bir algı var. Bu yüzden kadınlara her daim bakımlı olmalıdırlar.

Yine çeşitli saç bakımı ürünlerini de kullanabilirsiniz ancak bu ürünler zamanla saçlarınıza zarar verebilirler. Çünkü her kimyasal ürün fayda verdiği kadar kullanılmalı. Kozmetik ürünler çok uzun zamanlar kullanılmamalı. Yoksa saçlarınız artık bunlara bağımlı olabilir.

Maskenin Hazırlanışı

Şimdi maskemizin hazırlanış şeklini anlatalım. Malzemelerimiz;

  • Bir yemek kaşığı kadar bal
  • Bir fincan yağlı süt

Hazırlanma şekline gelecek olursak bir çorba kaşığı kadar balı ve sütü fincan ile beraber bir kaba koyarak karıştırmalısınız. Malzemelerimizi kapta hallettikten sonrada elinize geçen bu güzel formülü parmaklarınıza bandırmalısınız ve yine saç diplerinize güzel bir biçimde masaj yapmalısınız. Arkasından da bu karışım bittiği zaman saçınızın her noktasına güzel bir biçimde yedirmelisiniz. Saçlarınızda son derece emmeli. Yani hiçbir şekilde kuru nokta dahi kalmamalıdır.

Bu karışımı saçlarınızda 15 dakika kadar beklettikten sonra artık durulama işlemine geçebilirsiniz. Bu maskeyi bir hafta yaptığınız takdir de kendisini kısa sürede toparlar. Aynı oranda parlama ve güçlenme de göreceksiniz. Bu karışım da eğer saçınız uzun ise az gelebilmektedir. Bu nedenle saçlarınızın yapısına ve boyutuna göre karışımı çoğaltabilir veya tam tersi azaltabilirsiniz.

Hem İçeriden Hem Dışarıdan Besleyin

Özellikle saçlarında kırılma olanlara, dökülme olanlara da iyi gelecektir. Ancak unutmayın ki stresli günler yaşıyorsanız, bazı şeylere dikkat etmiyorsanız, dengeli beslenmiyorsanız saçlarınıza dışardan istediğiniz kadar bakım yapın bir işe yaramayabilir. Bu yüzden bunlara son derece dikkat etmelisiniz. Gereken özeni gösterdiğiniz takdir de saçlarınız güçlenecektir. Saçlarınızı hem dışarıdan hem içeriden beslemelisiniz. Ancak bu şekilde tam bir bakım yapmış olursunuz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz