Ana SayfaCilt BakımıSüt Tozu Maskesinin Cilde Etkisi Nedir?

Süt Tozu Maskesinin Cilde Etkisi Nedir?

-

Günümüzde hemen her çevreden kadınların ilk tercihi doğal yollarla güzelleşmek oldu.  Kozmetik ürünlerin içinde bulunan kanserojen maddeler yerine sağlıklı ve doğal bir şekilde güzelleşmek isteyen kadınlar özellikle süt tozu maskesinin cilt için her açıdan birçok faydası olduğu konusunda hem fikirler.

Süt tozunun faydaları arasında en çok bilinen ise cildi dinlendirmesi ve renk açıcı etkisi ile cildin zaman içinde renk değişimine uğramasının önüne geçilmesidir.  Süt tozu içindeki probiyotik maddeler ve özellikle E vitamini açısından zengin olması sebebi ile doğal bir sıkılaştırıcı madde etkisi göstermektedir.  Süt tozu tek başına maske olarak kullanılabileceği gibi aynı zamanda birçok farklı doğal ürünle karıştırılarak nemlendirici, arındırıcı, sıkılaştırıcı gibi etkileri elde etmek içinde kullanılabilmektedir.

Süt tozu maskeleri nasıl hazırlanır?

Nemlendirici ve parlatıcı olarak etki göstermesi için süt tozu ile beraber bir kaşık bal ile bir kaşık süt tozu karıştırılarak 30 dakika cilt yüzeyinde bekletilmeli ve daha sonra ılık su ile yıkanmalıdır. Süt tozunun faydalarını görmek için içine zeytinyağı eklenerek nemlendirici, ceviz yağı ekleyerek sıkılaştırıcı ve limon tozu ekleyerek renk açıcı olarak kullanmak mümkündür. Cildin yenilenmesi ve sağlıklı bir görünüme kavuşması için 5 adet ceviz dövülerek ezilmeli, bir yemek kaşığı bal ve süt tozu ile karıştırılmalı cilde hafif dairesel hareketlerle sürülmeli ve 30 dakika sonra ılık suyla yıkanmalıdır. Bu maskelerin etkilerini daha iyi görebilmek için haftada iki kere yapılması yeterlidir.

Süt Tozu Maskesinin Zararı Var Mı?

süt tozu maske

Süt tozu içeriğindeki probiyotik maddeler ve vitaminler sayesinde ciltte yenilenme, sıkılaşma ve canlı bir görünüm elde etmek için etkili bir üründür. Süt tozunun faydaları arasında aynı zamanda cilt rengini doğal tonlarına döndürme ve süt tozu ile birlikte salatalık suyu ve limon kabuğu tozunun karıştırılarak yüze maske şeklinde sürülmesi  ile elde edilecek doğal görünüme kavuşması da vardır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz